RAU-FIPRO X poznaj nowy wymiar okien

0
RAU-FIPRO X poznaj nowy wymiar okien

Okna większe niż dotychczas oferowane na rynku. Nawet na wysokość całej kondygnacji. Bez wprowadzania dodatkowych podziałów, zachowując przy tym niewielką szerokość profili. Efekt? Jeszcze więcej naturalnego światła w domu. Tym samym zaciera się granica między jego wnętrzem, a ogrodem, który staje się naturalnym przedłużeniem salonu lub sypialni. Co więcej okna REHAU są przy tym nawet dwa razy cieplejsze od standardowych.

Nowoczesna architektura

Duże przeszklenia to mocny trend w stolarce otworowej. To nie tylko rozwiązanie stosowane przy dużych inwestycjach, ale i coraz częściej wybierane przez odbiorców indywidualnych. Chcemy żeby okna były naprawdę duże. Wówczas dom jest pełen światła i otwiera się na otoczenie. W końcu panoramiczne przeszklenia to znak rozpoznawczy nowoczesnych budynków.

Postaw na sprawdzone rozwiązania

Już dziesięć lat temu REHAU wprowadził profile okienne GENEO oparte na bardzo wytrzymałym materiale kompozytowym z włóknem szklanym. W tym roku nadszedł czas na zaprezentowanie profilu RAU-FIPRO wzmocnionego o współczynnik X. Profile te pozwalają tworzyć okna i drzwi tarasowe o wysokości nawet 2,80 m, czyli na wysokość całej kondygnacji. Okna z profili REHAU są przy tym bardzo wąskie, co nadaje fasadzie lekkości, a to zaś możliwe dzięki kompozytowej budowie. Jak wspomnieliśmy tworzywo jest wzmocnione włóknem szklanym, a materiał jest zarazem lekki, sztywny i bardzo odporny na obciążenia. Takie kompozytowe materiały ze względu na swe właściwości najpierw wykorzystywano np. w lotnictwie i wysokiej jakości sprzęcie sportowym – od lat znajdziesz je w oknach REHAU. W dodatku RAU-FIPRO X ma jeszcze tę przewagę, że 90% wszystkich ram okiennych nie wymaga wzmocnień ze stali. Dla przykładu do wysokości 2,30 m można całkowicie zrezygnować z użycia wzmocnień stalowych w profilach. To właśnie wewnętrzne usztywnienia ze stali zdecydowanie pogarszają izolacyjność ram. Te wykonane z RAU-FIPRO X mają współczynnik Uw zredukowany nawet do zaledwie 0,60 W/(m2•K), podczas gdy standardowe są pod tym względem nawet dwukrotnie gorsze (1,20). Warto przy tym wiedzieć, że obecnie pakiety szybowe są na tyle dobre, że to właśnie rama staje się tym mniej energooszczędnym elementem okna.

Doskonała sztywność kompozytowych profili sprawia przy tym, że nawet duże okna można oszklić bardzo ciężkimi dwukomorowymi (z 3 szybami) pakietami szybowymi. Połączenie bardzo ciepłych ram i dobrego oszklenia powoduje, że okna REHAU uzyskały certyfikat Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt. Nowoczesne okna pozwalają zmniejszyć ucieczkę ciepła nawet o ¾ względem tych montowanych jeszcze kilkanaście lat temu. A ciepłe okna to przede wszystkim niższe rachunki za ogrzewanie. Tym bardziej, jeżeli powierzchnia przeszkleń jest duża. Z kolei pod warunkiem, że okna znajdą się na dobrze nasłonecznionej elewacji, spore przeszklenie o dobrej izolacyjności pozwala wykorzystać do ogrzewania wnętrz darmową energię słoneczną, nawet w pogodne zimowe dni. Takie projektowanie to jedno z podstawowych założeń budownictwa pasywnego.

Wybieraj spośród szerokiej oferty produktów

Okna REHAU to zakup na lata. Nie musisz ich odnawiać, malować, ani konserwować w żaden szczególny sposób. Wystarczy zwykłe, regularne mycie. Dostępne są w wielu kolorach, dzięki którym idealnie dopasujemy ich wygląd do kolorystyki i stylu elewacji. Ale to nie wszystkie możliwości. Profile okienne dostępne są także w wersji z aluminiowymi nakładkami KALEIDO COVER. Dzięki nim okna zyskają elegancki wygląd profili aluminiowych. A jeżeli zdecydujemy się na profile w kolorze antracytowym złudzenie będzie zupełne również po otwarciu okna. Z myślą o tych, którzy cenią sobie naturalny wygląd, ale równocześnie doceniają zalety i trwałość nowoczesnych materiałów, powstały okleiny KALEIDO WOODEC. Ramy nie tylko wyglądają jak wykonane z naturalnego drewna, one są takie również w dotyku. Z delikatną, matową powierzchnią i strukturą. Mamy więc zalety drewna, bez jego wad.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Polecamy Ci również

Zobacz także