Rolety bambusowe – must have w domu w stylu eko

Rolety bambusowe – must have w domu w stylu eko

We wnętrzach urządzonych w stylu ekologicznym łatwo poczuć klimat najodleglejszych zakątków Ziemi. Ich atmosferę tworzą przedmioty wytworzone z naturalnych surowców. To dlatego w pokojach eko przeważają dodatki wykonane z bambusa, rattanu, drewna czy wikliny. W ten trend wpisują się również rolety – obowiązkowo bambusowe!   

roleta bambusowaWzornictwo ekologiczne garściami czerpie z natury, faworyzuje naturalne tkaniny, bambus, ale też rodzime gatunki drzew, ceramikę i kolory ziemi, jak ciepłe beże, brązy, zgaszone zielenie czy écru. Drewno i motywy roślinne pojawiają się w tego typu wnętrzach zarówno jako baza (na podłogach, ścianach), ale również w postaci dodatków. Rolety bambusowe stanowią naturalne dopełnienie ekologicznych pomieszczeń: chronią przed słońcem oraz wzrokiem sąsiadów, a zarazem zaprowadzają we wnętrzu przyjemną, ciepłą atmosferę. To dobre rozwiązanie dla osób, które cenią naturalne dodatki i nie zależy im na pełnym zaciemnieniu wnętrza – tego rodzaju rolety wpuszczają do pokoju delikatne, rozproszone światło, dlatego zwykle montowane są w kuchni i salonie. Znacznie rzadziej w sypialni.   

W zależności od wybranego modelu roletę bambusową montuje się na ścianie lub ramie okna. W pierwszym przypadku będziemy potrzebować śrubek i wiertarki, w drugim – dodatkowych uchwytów. – Roleta bambusowa wykonana jest z cienkich patyczków bambusa, między którymi występują przepuszczające światło przestrzenie. Produkt zwija się za pomocą sznurka. Choć rozwiązanie oparte jest na prostym mechanizmie, to gdy ktoś raz zamontuje w swoim domu taką roletę, bardzo szybko zaczyna polecać ją znajomym – mówi Leszek Jarema, ekspert marki Lotari.

Choć wielu osobom styl ekologiczny kojarzy się z folklorem, w rzeczywistości łączy on w sobie cechy designu nowoczesnego i klasycznego. Dodatki eko pasują do pomieszczeń o różnych obliczach: od rustykalnych po minimalistyczne. Najważniejszą zasadą jest poszanowanie natury.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Lotari

Polecamy Ci również

Zobacz także