Rolety dopasowane do wnętrza

Rolety dopasowane do wnętrza

Pokaż mi jak mieszkasz, a powiem Ci kim jesteś. Zdanie trochę na wyrost, ale to, jak urządzamy przestrzeń w której żyjemy mówi dużo o nas samych. Zwłaszcza dziś, kiedy mamy niemal nieskończone możliwości dopasowania wnętrza do preferowanego stylu życia.

rolety do okna kuchennego

szare roletyMieszkamy z wizją, a jak wiadomo, dla jej realizacji trzeba niejednokrotnie zreorganizować przestrzeń i odpowiednio ją dostosować. W aranżacji wnętrz zachodzą konkretne zmiany – meble zyskują swój własny, indywidualny charakter,
w dekoracje zakrada się design i pojawiają się mocne, barwne akcenty kontrastujące z beżowymi, szarymi i białymi powierzchniami. Wraca do łask gama zapomnianych kolorów, które zyskują nowe życie w odważnych połączeniach. Nie boimy się już czerni, szarości i bieli - nauczyliśmy się wykorzystywać ich aranżacyjny potencjał. Przyglądając się najnowszym trendom, możemy odnieść wrażenie, że wnętrze powoli zostaje sprowadzone do roli tła dla ekstrawaganckich dodatków. Nie dajmy się jednak zwieść: pomieszczenie minimalistyczne i uszlachetnione, utrzymane w tonie gładkiej elegancji jest ozdobą samo w sobie, stwarzając jednocześnie możliwość uzyskania intensywnych i zaskakujących kontrastów. Biel z czernią, uzupełniona szarością, przełamana różem i zielenią to śmiała aranżacja dla tych, którzy szukają inspirujących, ożywczych połączeń.

rolety okienne

rolety wewnętrznerolety okienne

Diabeł tkwi w szczegółach, a design kryje się w detalach. Sztuką jest zadbać o to, by całe wnętrze utrzymane było w jednej stylistycznej tonacji. Ceramiczne wazony, niebanalne kolorystycznie dodatki oraz zaskakujące przełamanie dużych, gładkich powierzchni wikliną i drewnem może nadać wnętrzu niepowtarzalny charakter, nie wprowadzając przy tym dysharmonii. W takich wnętrzach, ciekawym rozwiązaniem dla okien jest wprowadzenie rolet - dzięki swojej kolorystyce mogą podkreślać lub uzupełniać całość wystroju. Nowoczesne wnętrza nie współgrają ze staromodnymi firankami
i ciężkimi zasłonami. Drapowania, falbanki i zazdrostki odbierają wnętrzu gładkość i dynamikę. Franc Gardiner odkrywa potencjał pomieszczeń i wyznacza nowe kierunki w myśleniu o aranżacji okien, skutecznie walcząc z przyzwyczajeniami rodem z poprzedniej epoki. Seria Blackout marki Prakto to jednobarwne rolety zaciemniające o ciekawej rozpiętości kolorystycznej – od waniliowego po chabrowy. Idą z duchem czasu i dotrzymują kroku nowoczesnemu designowi. Stanowią idealny wybór dla tych, którzy szukają swojego stylu, cenią sobie praktyczne rozwiązania i nie boją się odważnych pomysłów. Ostatecznie, to w końcu przez okno wyglądamy na świat. Spójrzmy więc na niego nie zza firanki, a z szerszej perspektywy.

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Franc Gardiner

Polecamy Ci również

Zobacz także