Rolety - jakie kupić?

2
Wzór: Sensual metallic

Jakie rolety kupowali Polacy w ostatnim czasie? Zastanawiając się nad tym, jakie rolety kupić, warto prześledzić trendy zakupowe z ostatnich miesięcy.

Można się z nich bowiem łatwo dowiedzieć, co jest najchętniej wybierane przez indywidualnych klientów, a więc co dokładnie jest teraz na topie.

Najpopularniejsi producenci

Według danych serwisu Okazje.info w grudniu 2013 roku najpopularniejszymi producentami rolet były marki Dekoria i Karwel (na liście top20 są po cztery ich produkty).

liczba produktów wybranych producentów w rankingach

Jednak jeszcze miesiąc wcześniej pierwsza z nich miała dużo większy udział w zestawieniu (6 sztuk), zaś na drugim miejscu znalazła się firma Lotari z również sześcioma modelami rolet. Z kolei październik upływał już pod zdecydowanym znakiem Lotari. Produkty sygnowane tą marką stanowiły bowiem aż 35% listy top20. Patrząc natomiast całościowo pod kątem dziewięciu ostatnich miesięcy ubiegłego roku, najchętniej wybieranym producentem rolet była marka Lotari (decydowało się na nią 41% kupujących), zaraz za nią znalazła się firma Dekoria (decydowało się na nią 30% kupujących). Dużo słabszym zainteresowaniem cieszyły się z kolei rolety firm Rena, Rollomania czy Karwel, a tylko okazyjnie wybierano produkty Scenario czy Toma.

udział producentów w rankingach

Topowe modele

W grudniu na pierwszym miejscu listy najchętniej kupowanych rolet znalazła się prosta, zwijana roleta zaciemniająca w kolorze różowym sygnowana marką Dekoria. Przytwierdza się ją do sufitu bądź ściany. W konstrukcji produktu znajdzie się tkaninę zaciemniającą o bardzo wysokiej jakości, uchwyt bezpieczeństwa niezbędny gdy w domu mieszkają małe dzieci oraz dolny kanał obciążony drewnianą listwą gwarantującą odpowiednie układanie się rolety

miesiąc miejsce
grudzień 2013 1
listopad 2013 2
październik 2013 2

W listopadzie najpopularniejszym produktem była kremowa roleta woalowa Dekoria Roma. Jest to model na szelkach, przeznaczono do umieszczania bezpośrednio na rurce karnisza. W połowie jego wysokości umieszczono bambusowy, usztywniający kij oraz efektowną falbanę ozdobioną kokardami.

miesiąc miejsce
grudzień 2013 3
listopad 2013 1
październik 2013 3

Z kolei w październikowym rankingu na samym szczycie listy znalazły się rolety rzymskie Scenario DF862. Jest to niedrogi produkt bawełniany w kolorze bordowym. Jego konstrukcję przytwierdza się bezpośrednio do ramy okna.

miesiąc miejsce
grudzień 2013 -
listopad 2013 1
październik 2013 1

Biorąc pod uwagę łączne dane od marca do grudnia 2013 roku największym zainteresowaniem konsumentów cieszyły się zaciemniające rolety Dekoria Blackout (dwukrotnie były one na pierwszym miejscu rankingu, czterokrotnie – na drugim, i również czterokrotnie na trzecim). Dobrą całościową pozycję miały też minirolety Lotari Premium Ananas 7037 (aż czterokrotnie były na pierwszym miejscu i trzykrotnie na drugim). Swoją pozycję straciły one tylko w grudniu (wtedy zajęły czternastą lokatę).

Najczęściej kupowane rodzaje

Kategoria rolet jest bardzo różnorodna. Znajdują się w niej produkty typu prostego materiałowego, bambusowe, rzymskie, woalowe, dzień-noc czy plisowane. Które z nich są najchętniej kupowane? Z danych Okazje.info wynika, że zdecydowany prym wiodą tu modele materiałowe proste (zwijane). Wybierało je aż 36% osób nabywających rolety. Procentowy rozkład zainteresowania tym i pozostałymi rodzajami pokazuje poniższy wykres.

rodzaje rolet w rakingach
Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: okazjeinfo.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także