Rolety na poddasze

Rolety na poddasze

Obecnie w wielu współczesnych domach rolety są już standardem, a tradycyjne firanki dawno odeszły w zapomnienie. Na poddaszu trudno zawiesić klasyczne zasłony, dlatego już od lat siedemdziesiątych VELUX oferuje szeroką gamę akcesoriów dekoracyjnych
i przeciwsłonecznych.

rolety na poddasze

Oprócz kontrolowania dopływu promieni słońca, rolety są ważnym elementem wystroju wnętrza, zaś w zimie skutecznie chronią przed stratami ciepła.
Rolety na poddaszu dobiera się do rodzaju pomieszczenia, a także osobistych oczekiwań wobec ich funkcji, czyli: rodzaju dekoracji, stopienia zaciemnienia lub poziomu izolacyjności.  Przy zakupie decyduje się o tym, czy będziemy ręcznie opuszczać rolety, czy też preferujemy obsługę pilotem. Elektryczne rolety występują w wersji zasilanej napięciem 220V lub baterią słoneczną. Na uwagę zasługuje gatunek zastosowanych materiałów, te dobrej jakości nie blakną i wyglądają pięknie przez długie lata. Ważnym kryterium wyboru jest też system montażu. Roletę VELUX zainstalujemy samodzielnie w kilkanaście minut, dzięki wyjątkowemu systemowi zaczepów Pick&Click®. Przy zamawianiu wystarczy podać sprzedawcy symbol okna z tabliczki znamionowej, a bez obmiarów oraz kosztownej pomocy fachowców, rolety będą perfekcyjnie przylegać do okna dachowego.

system Pick&Click montaż zaledwie w kilka minut

Efektywna ochrona przed ciepłem

Najskuteczniejsze w redukcji temperatury latem są akcesoria montowane na zewnątrz okna, ponieważ odbijają one promieniowanie słońca, zanim dotrą one do szyby i wnętrze się nagrzeje. Markiza wykonana z siateczki z polichlorku winylu rozwija się na zewnątrz okna, a gdy jest nieużywana jest niewidoczna, bo rolka ukryta jest pod zewnętrznym oblachowaniem. Od południowej i południowo-zachodniej strony domu gdzie jest najgoręcej, może ona zredukować temperaturę aż o 6º Celsjusza, a to odczuwalna różnica. Nie zasłania widoku z okna, ani nie zaciemnia wnętrza. Roleta zewnętrzna z szarego aluminium ocieplanego pianką jest jeszcze bardziej skuteczna w ochronie przed przegrzewaniem, a dodatkowo ma wiele innych użytkowych funkcji, takich jak: całkowite zaciemnienie, wyciszenie hałasów, bardzo dobra izolacyjność, poprawa bezpieczeństwa oraz zapewnienie prywatności.

markiza okiennarolety zewnętrzne

Wspaniały wystrój wnętrza

Rolety dekoracyjne oraz plisowane poprzez swoje walory ozdobne nadają pokojom niepowtarzalny
i nowoczesny charakter. Produkowane są w bardzo wielu kolorach i wzorach, toteż łatwo dopasować je do dowolnego wystroju.

roleta dekoracyjna

Półprzepuszczalna tkanina zabarwia promienie słońca na wybrany kolor, tworząc przytulną atmosferę domu. Wszystkie rolety VELUX są wyposażone w wąskie boczne prowadnice
i zminimalizowaną górną kasetę, co charakteryzuje je wyjątkową lekkością, a uniesione są prawie niewidoczne na oknie. Rolety plisowane  nie mają kasety i można operować ich górną lub dolną listwą, dlatego świetnie chronią przed wścibskim okiem sąsiadów. Do projektowania swoich przesłon VELUX zatrudnił cenionego projektanta Karima Rashida, tak powstała unikalna kolekcja rolet zaciemniających nagrodzona za wzornictwo Good Design™.

żaluzje okiennePełna kontrola nad światłem

Rażące słońce o świcie, ten kłopot rozwiążą rolety zaciemniające VELUX, polecane do sypialni i pokoju dziecięcych na poddaszu. Z ich pomocą można wyczarować noc o każdej porze dnia, aby uśpić maleństwo lub uciąć sobie drzemkę. Rolety wykonane są z trójwarstwowej tkaniny: od strony wnętrza jest dekoracyjna tkanina najczęściej w intensywnym kolorze, od zewnątrz powłoka aluminiowa odbijająca ciepło,
a pomiędzy warstwa odpowiedzialna za zaciemnienie. Ruchome listki żaluzji VELUX pozwalają kontrolować kąt padania promieni słońca i zapewniają prywatność. Gdy zostaną zamontowane w kuchni lub łazience na poddaszu nie zaszkodzi im ani woda, ani para. Występują w 8 atrakcyjny kolorach pasujących do modnych aranżacji wnętrz.

rolety zaciemniające

rolety podwójnie plisowaneOchrona przed stratami ciepła

Rolety zewnętrzne i wewnętrzne pozwalają ochronić wnętrze przed stratami ciepła
w zimie, w ten sposób zmniejszając rachunki za ogrzewanie domu.
W zależności od parametrów energetycznych okna poprawiają one izolację nawet o blisko 1/3. Najskuteczniejsze w tym zakresie są rolety podwójnie plisowane VELUX, które mają przestrzenną strukturę plastra miodu z wewnętrzną aluminiową powłoką izolacyjną. Zimą mogą zmniejszyć straty ciepła przez okno nawet o 34 %. Nie przepuszczają światła, więc również doskonale sprawdzą się w sypialni.

Oceń artykuł
4,83 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Velux

Polecamy Ci również

Zobacz także