Rolety rzymskie - bogactwo rozwiązań

Rolety rzymskie - bogactwo rozwiązań

Gdzie zasłona nie może, tam roletę pośle - tę zabawną parafrazę można odnieść do domowych aranżacji, zwłaszcza tych, w których liczy się każdy centymetr miejsca na ścianie.

rolety rzymskieRolety pozwalają na oszczędne zagospodarowanie powierzchni, oferując jednocześnie bogactwo rozwiązań w kolorystyce, deseniach i stylu. Sposób aranżacji przestrzeni wokół okna często wymuszony jest niewielką powierzchnią pomieszczenia. W takim przypadku każdy centymetr ściany wolny od zagospodarowania - czy to meblami, czy artykułami dekoracyjnymi - jest cenny. Zasłony, jak sama nazwa wskazuje, kiedy trzeba zasłonią okna, lecz odsunięte na bok uczynią to samo z powierzchnią wokół. Alternatywą są funkcjonalne i praktyczne rolety, nadające wyjątkowego klimatu i stylu. Na rynku znaleźć można wiele typów rolet, które dopasujemy do indywidualnych potrzeb.

rolety do oknarolety okienne

rolety materiałoweNajbardziej wyrafinowane są rolety rzymskie, podnoszone przy pomocy specjalnego mechanizmu sterowanego łańcuszkiem lub sznurkiem, które z gracją prezentują się zarówno w miejscach urządzonych w nowoczesnym stylu, jak również klasycznych wnętrzach.W ofercie producentów rolet jest bogaty wybór wzorów.

Osoby ceniące prostotę i estetykę z pewnością zwrócą uwagę na rolety, które można
zamontować prosto na ścianie, do sufitu lub za pomocą dodatkowych uchwytów – bezinwazyjnie na ramie okna. Inną opcją jest roleta zawieszana na karniszu, której montaż zajmuje dosłownie kilka minut. Prawdziwą dekoracją każdego okna będą lekkie falbany i uniwersalne desenie dostępnych produktów. Miłośników domowego zacisza ucieszą rolety dwuwarstwowe: ich woalowy spód zapewnia walory estetyczne, z kolei wierzchnia część z powodzeniem łączy funkcję zasłon, jak i efektownej dekoracji.

Częściej spoglądamy za okno, niż na okno - to naturalne. Zwyczaje mogą jednak ulec zmianie,
gdy umiejętnie zaaranżujemy wystrój. W tej kwestii rolety rzymskie oferują naprawdę wiele.

Oceń artykuł
4,40 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Dekoria

Polecamy Ci również

Zobacz także