Rolety solarne - ekologiczne i komfortowe

Rolety solarne - ekologiczne i komfortowe

Technologia solarna rozwija się z szybkością błyskawicy. Coraz popularniejsze stają się produkty wykorzystujące energię słoneczną: kolektory słoneczne, okna otwierane silnikami na energię słoneczną, ładowarki do telefonów, radia, liczniki rowerowe, latarki czy latarnie ogrodowe i wiele innych.

Jednym z pionierów wykorzystania energii solarnej jest firma VELUX, która wprowadziła do oferty produkty dekoracyjne i przeciwsłoneczne zasilane energią słoneczną.

  • Rolety zaciemniające – DSL
  • Rolety standardowe – RSL
  • Markizy zewnętrzne – MSL
  • Rolety zewnętrzne – SSL

Wszystkie powyższe produkty są kompatybilne z inteligentnym systemem radiowym
IO-homecontrol. Nie wymagają montażu okablowania i dlatego mogą być zainstalowane na oknie w dowolnym momencie. Są ekologiczne, gdyż używają tylko energię słoneczną, a ponadto można je programować, aby same opuszczały się i podnosiły w zależności np. od pory dnia.

roleta okienna

żaluzjaroleta na pilota

Dla sprawnego funkcjonowania osłony te potrzebują światła dziennego – nie są wymagane promienie słoneczne. Ich montaż jest tak prosty jak rolet manualnych. Obsługa odbywa się za pomocą pilota zdalnego sterowania, który dostarczany jest w komplecie z produktem. Aby móc programować rolety, trzeba dokupić pilot wielofunkcyjny.

Zobacz szczegóły

Oceń artykuł
4,00 / 6 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Velux

Polecamy Ci również

Zobacz także