Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne

Marzysz o ciepłym, cichym i bezpiecznym domu? Rolety zewnętrzne spełnią te oczekiwania. Ponadto rolety, występujące w szerokiej gamie kolorów, odmienią wygląd domu, nadając mu indywidualnego charakteru. Sposób na złodzieja i sąsiada

Rolety zewnętrzne są bardzo popularnym i praktycznym elementem wykończenia domu. Pełnią wiele istotnych funkcji, rozwiązując różnorodne kwestie związane z użytkowaniem budynku. Najczęściej stosujemy je w celu zabezpieczenia przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi oraz dodatkowej ochrony domu przed złodziejem. Jak pokazują statystyki policyjne - w domach jednorodzinnych oraz mieszkaniach usytuowanych na parterze lub pierwszym piętrze do włamania dochodzi najczęściej przez okna i drzwi balkonowe. Już sama standardowa roleta zniechęca potencjalnego złodzieja do podjęcia próby włamania. W wielu typach rolet (np. Oknoplast-Kraków) można dodatkowo zamontować zabezpieczenia utrudniające podniesienie ich pancerza od zewnętrznej strony, jak: rygle automatyczne lub wieszaki blokujące. Rolety ochronią nas także przed ciekawskim sąsiadem czy przechodniem.

rolety zewnętrzne rolety zewnętrzne

Prywatna oaza
Kolejną ważną funkcją rolet jest ochrona przed hałasem. Dobrze dobrane rolety skutecznie wytłumią dźwięki dochodzące z zewnątrz. Rozwiązanie tego typu sprawdzi się zwłaszcza w budynkach usytuowanych bezpośrednio przy ruchliwej ulicy czy w sąsiedztwie torów kolejowych. Popularnym zastosowaniem rolet jest także ochrona domu przed nadmiernym ogrzewaniem się latem. Tymczasem nie wszyscy wiedzą, że opuszczone rolety sprawdzają się także zimą, tworząc dodatkową barierę termoizolacyjną domu. W ten prosty sposób skutecznie chronią więc pomieszczenia przed utratą cennego ciepła, wpływając na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie. Im grubszy jest pancerz rolety, tym lepiej izoluje.

Metamorfoza domu
Szare, ponure rolety już dawno odeszły do lamusa. Najnowsze wersje występują w szerokiej palecie kolorów. Dzięki temu można skomponować je według własnego gustu oraz idealnie dopasować do barwy elewacji budynku. W ten prosty sposób możemy nadać domowi indywidualnego charakteru. Kolory pancerza można dobrać tak, by harmonijnie komponowały się z barwami okien. Oknoplast-Kraków oferuje m.in. odcienie: orzech, złoty dąb, mahoń, kość słoniowa, antracyt czy srebrno-szary.

Wygoda użytkowania
Nowoczesne rolety są nie tylko praktyczne, ale także komfortowe w użytkowaniu. Można je bowiem wyposażyć w inteligentne systemy sterowania. Umożliwiają one na przykład uruchomienie rolety za pomocą pilota z dowolnego punktu pomieszczenia. By jeszcze bardziej podnieść komfort i wygodę ich użytkowania, warto zastosować automatykę czasową, która pozwala na dowolne zaprogramowanie momentu otwierania i zamykania rolet, według własnych potrzeb.
Na rynku dostępne są także inteligentne sterowniki do rolet, które mierzą siłę wiatru, temperaturę zewnętrzną i wewnętrzną, nasłonecznienie oraz opady. Dzięki temu mogą samodzielnie opuszczać rolety w części domu narażonej na silne wiatry, deszcz czy nadmierne nasłonecznienie.

Oknoplast-Kraków oferuje dwa rodzaje rolet zewnętrznych – Sol oraz Luna. Pierwszy system nakładany jest na okna, a rolety montowane we wnęce okiennej, stanowiąc po montażu część muru. Luna jest z kolei systemem zakładanym  po zewnętrznej stronie okna.

Oba rodzaje rolet można zastosować zarówno w przypadku budynków istniejących, jak i nowych inwestycji. Oba systemy można wyposażyć w inteligentne sterowniki oraz dodatkowe zabezpieczenia przed włamaniem w postaci rygli automatycznych lub wieszaków blokujących.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Roto

Polecamy Ci również

Zobacz także