Rolety zewnętrzne - idealne na zimę

8
Rolety zewnętrzne - idealne na zimę

rolety zewnętrzne Zima to pora roku, podczas której należy zwrócić większą uwagę na utrzymanie
w domu ciepła, co może mocno nadwyrężyć domowy budżet. Idealnym
i ekonomicznym, a zarazem komfortowym rozwiązaniem jest założenie rolet zewnętrznych.


W zimie szczególnie odczuwalny jest problem przewiewów w budynku. Nieszczelne drzwi, dach czy ściany i okna odpowiadają za niekontrolowaną utratę ciepła – nawet do 25%. Aby rachunki za ogrzewanie i zapewnić mieszkaniu należyte ciepło, warto zainwestować w termoizolacyjne okna. Oprócz tego można zadbać o dodatkową ochronę poprzez montaż rolet zewnętrznych. Przestrzeń powstała pomiędzy oknem, a opuszczoną roletą stworzy izolację cieplną. Rolety zewnętrzne w niesprzyjających warunkach atmosferycznych stanowią barierę, która skutecznie chroni okna przed deszczem, śniegiem czy wiatrem. Natomiast latem zabezpieczą przed nadmiernym nasłonecznieniem pomieszczeń oraz ich przegrzewaniem. Są także dźwiękoszczelne,
a także znakomicie tłumią hałas.konstrukcja rolety zewnętrznejJednak najważniejszą zaletą rolet jest termoizolacyjność, osiągnięta poprzez odpowiednią konstrukcję ich profili. Żaluzje są trwałe i odporne na ścieranie ze względu na materiały, z których są zrobione (wysokogatunkowa blacha aluminiowa). Istnieją specjalne konstrukcje, które obniżą koszty ogrzewania zimą. Wysoką izolacyjność termiczną zapewnia wypełnienie z pianki poliuretanowej, umiejscowione pomiędzy profilami rolety.
Rolety zwijane są do skrzynki aluminiowej, umieszczonej na ścianie lub w ościeży. Obydwa elementy - żaluzje, jak i skrzynka stanowią funkcjonalny i estetyczny element budynku. Dostępne są w różnych barwach, dzięki czemu dowolnie można dopasować je do koloru okien i fasady. Rolety steruje się ręcznie lub poprzez napęd elektryczny, połączony z systemem sterującym. Niewątpliwym atutem jest też ochrona antywłamaniowa dla domu, a także zabezpieczenie przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów. Wszystko to składa się na pełen komfort mieszkańców.

Oceń artykuł
4,38 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Aluprof

Polecamy Ci również

Zobacz także