Rolety zewnętrzne - wszechstronna ochrona domu

Rolety zewnętrzne - wszechstronna ochrona domu

Rolety zewnętrzne zapewniają spokojne spędzenie urlopu oraz wypoczynek we własnym domu. Chronią również wnętrze naszego domu przed nagrzewaniem się latem oraz wychłodzeniem zimą.

Rolety zewnętrzne – ochrona wnętrza domu przed słońcem

Latem chętnie korzystamy ze słońca. Czasem jednak potrzebujemy schronić się w chłodnym miejscu. Aby utrzymać
w domu odpowiednią temperaturę, warto zapobiegać zbyt dużemu nasłonecznieniu. Tu z pomocą przychodzą nam rolety zewnętrzne, które zacienią pomieszczenia i sprawią, że we wnętrzu będzie panował przyjemny chłód. Dostępne obecnie na rynku produkty można wyposażyć w inteligentne systemy sterowania. Specjalne czujniki mierzą poziom nasłonecznienia i względem tego czynnika automatycznie opuszczają lub podnoszą rolety w poszczególnych częściach domu.  Sterowniki można również zaprogramować czasowo, tak by rolety podnosiły się o określonej godzinie. Wówczas możemy zasłonić okna na noc, a rano obudzić się przy promieniach wschodzącego słońca.

Przeczytaj też o: Jakiego typu rolety wewnętrzne zapewnią zacienienie wnętrza

Na rynku dostępne są rolety zewnętrzne, które można zainstalować zarówno w budynkach nowych, jak i tych istniejących. Są modele rolet zewnętrznych, które montuje się po zewnętrznej stronie okna, a także takie, które są już zespolone z oknem. Rolety zewnętrzne można dodatkowo wyposażyć w napędy elektryczne, pozwalające na zastosowanie inteligentnych sterowników do jednej lub do wszystkich rolet.

rolety zewnętrzne w oknach

Rolety zewnętrzne – ochrona przed hałasem

Gdy na zewnątrz jest ciepło, sąsiedzi często urządzają ogrodowe przyjęcia. Imprezie zazwyczaj towarzyszą głośne rozmowy i muzyka. Czas spędzany przy grillu płynie szybko i niekiedy takie spotkanie kończy się późno w nocy. Odpowiednio dobrane rolety zewnętrzne wytłumią hałasy z zewnątrz i pozwolą nam spokojnie się wyspać, nawet jeśli obok gra muzyka. W ciepłych porach roku niechętnie zamykamy okna, gdyż zapewniają nam one stały dostęp świeżego powietrza. Aby przewietrzyć pomieszczenie, a jednocześnie wytłumić hałas z zewnątrz, możemy zastosować roletę. Opuszczony pancerz rolety, przy otwartym oknie, obniży natężenie dźwięków z zewnątrz o około 13 dB, co zmniejsza odczuwalność hałasu prawie dwukrotnie, a jednocześnie zapewni stały przepływ powietrza do mieszkania.

Dowiedz się: Jak czyścić rolety zewnętrzne

rolety zewnętrzne - zabezpieczenie oknaRolety zewnętrzne – ochrona domu przed włamaniem

Wyjeżdżając na urlop, często pozostawiamy nasz dom bez opieki. Wówczas myśl o możliwym włamaniu może spędzać nam sen z powiek i skutecznie zepsuć urlop. Montując rolety zewnętrzne, zmniejszymy ryzyko włamania. Rolety zewnętrzne wyposażone w specjalne wieszaki blokujące utrudniające podniesienie pancerza od zewnątrz. Takie wieszaki można dodać do każdej rolety wyposażonej w napęd elektryczny, a do niektórych napędów są już one montowane w standardzie. Ponadto, opuszczona roleta z wieszakami blokującymi powoduje hałas podczas próby włamania, co umożliwia zaalarmowanie właścicieli, sąsiadów lub ochrony. Warto także wiedzieć, że rolety zewnętrzne można zintegrować z systemem alarmowym, który natychmiast je zamknie w przypadku włączenia alarmu.

Przeczytaj też: Jakie wybrać zabezpieczenie okien przed włamaniem

Opuszczone przez dłuższy czas rolety zewnętrzne mogą zwrócić uwagę włamywaczy. Rozwiązaniem jest w tym przypadku rozbudowany system sterowania radiowego do rolet. Podczas naszej nieobecności może on automatycznie otwierać i zamykać rolety o zaprogramowanej godzinie. Bardziej zaawansowane opcje zastosowane w systemie sterowania radiowego pozwalają nam ponadto zaprogramować nie tylko różne godziny otwierania oraz zamykania rolet, ale także wybrać przykładowe pokoje lub piętra, w których chcemy zastosować to rozwiązanie. Dzięki temu stworzymy wrażenie, że cały czas ktoś przebywa w domu.

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

,

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Oknoplast

Polecamy Ci również

Zobacz także