Samodzielna produkcja elementów konstrukcji okien i drzwi

Samodzielna produkcja elementów konstrukcji okien i drzwi

Elementy do konstrukcji drzwi i okien - zamiast kupować, lepiej postawić na samodzielną produkcję.*

SurplexWiększość firm zajmujących się dostarczaniem na rynek drzwi i okien wytwarza je z gotowych elementów kupowanych od producenta. Jest to rozwiązanie posiadające wiele zalet, ale równie dużo wad. Przede wszystkim powoduje to zmniejszenie elastyczności w zaspokajaniu potrzeb klientów: z definicji asortyment drzwi i okien zostaje w ten sposób ograniczony wyłącznie do takich, które można wyprodukować z zakupionych elementów. Tymczasem wielu klientów ma specyficzne oczekiwania, wymagające zastosowania oryginalnych, niestandardowych elementów konstrukcji o nietypowych wymiarach lub kształtach. Taki klient odchodzi z kwitkiem, a firma traci potencjalny zysk. Poszerzając zakres swoich usług o samodzielną produkcję elementów konstrukcyjnych w oparciu o własny park maszynowy, można lepiej dostosować działalność firmy do zapotrzebowania odbiorców i zaoferować klientom szczególnie wymagającym dokładnie takie okna i drzwi, jakich sobie życzą. Kupowanie nowych maszyn jest jednak z punktu widzenia firmy nieopłacalne. Dużo korzystniej jest nabyć używane maszyny do obróbki drewna i metalu, które w niczym nie ustępują sprawnością i wydajnością urządzeniom fabrycznie nowym, a przy tym są znacznie tańsze. Oferuje je między innymi internetowy dom aukcyjny niemieckiej firmy Surplex, specjalizującej się w sprzedaży wysokiej jakości maszyn wykorzystywanych w różnych gałęziach przemysłu i produkcji.

centrum obróbcze do produkcji okien SurplexZalety samodzielnej produkcji elementów do drzwi i okien
Firmy, które zdecydowały się na wytwarzanie elementów konstrukcyjnych na własna rękę, zachwalają liczne korzyści, jakie płyną z dokonania tej zmiany. Mając do swojej dyspozycji używane maszyny do obróbki drewna oraz metali zakupione na aukcjach Surplex, można znacząco obniżyć koszta działalności firmy. Maszyny używane, będące w doskonałym stanie technicznym, z pełną dokumentacją, sprawdzone przez specjalistów Surplex są znacząco tańsze niż nowe, więc inwestycja w rozszerzenie profilu działalności nie jest tak ogromna, jak z pozoru mogłoby się wydawać. Poza tym produkcja i obróbka własnych elementów (profili, okuć, zamków) opłaca się znacznie bardziej niż kupowanie ich od producenta - to kolejna oszczędność. Firma dysponująca samodzielnie obrabianymi elementami jest w stanie poszerzyć asortyment i zachęcić do skorzystania z jej usług również tych klientów, którzy do tej pory zniechęcali się standardową ofertą. Jest w stanie na bieżąco i elastycznie reagować na zmieniające się potrzeby rynku i podążać za zmieniającymi się trendami.

używana strugarka do produkcji okien SurplexWłasny park maszynowy - maszyny przydatne podczas produkcji i obrabiania elementów
Do wytwarzania elementów konstrukcyjnych z drewna i metalu wykorzystywanych w produkcji okien i drzwi potrzebne są specjalistyczne maszyny. W wielu przypadkach najlepszą inwestycją będą nowoczesne obrabiarki lub centra obróbcze CNC do drewna lub metali, które są w stanie wykonać wiele skomplikowanych rodzajów obróbki, spełniając jednocześnie funkcje piły, szlifierki, frezarki, a nawet wiertarki do zawiasów. Odpowiednio zaprogramowana wielofunkcyjna obrabiarka do drewna z powodzeniem przeprowadzi operację piłowania czy przycinania, a za pomocą okleiniarki można okleić ramy odpowiednim materiałem - fornirem czy inną okleiną w wybranym przez klienta kolorze. Klient życzy sobie okien drewnianych wykonanych ze starannie obrobionych profili? Zamawia Drzwi garażowe z metalowymi elementami wysokiej jakości? Nawet najbardziej wygórowane wymagania przestają być dla firmy problemem, bo za pomocą nowoczesnych maszyn do obróbki krawędzi można błyskawicznie nadać drewnianym elementom pożądany wymiar i kształt, a także wymaganą gładkość powierzchni.

* artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Surplex

Polecamy Ci również

Zobacz także