Siódmy Diament Forbesa dla Drutexu

0
ECS

Diamenty miesięcznika Forbes zostały rozdane. Jeden z nich trafił do Drutexu – firmy, która jest europejskim liderem w produkcji okien pionowych. Ranking ustalany jest na podstawie poziomu sprzedaży, zysku netto, wartości majątku trwałego, należności oraz nakładów na inwestycje. Dzięki tym kryteriom wyróżniane są najbardziej dynamicznie rozwijające się polskie przedsiębiorstwa. Tytuł Diamentu Forbesa został przyznany spółce już po raz siódmy.

Drutex potwierdził swoją silną pozycję na rynku. Znalazł się w zestawieniu najlepszych polskich firm. W województwie pomorskim producent okien uplasował się na siódmej pozycji. Natomiast w rankingu ogólnopolskim przedsiębiorstwo znalazło się na miejscu 83. Drutex ma przychód na poziomie ponad 620 mln złotych. Jego potencjał produkcyjny jest imponujący – pozwala na wytwarzanie do 7 tys. okien dziennie. Inwestycja związana z rozbudową Europejskiego Centrum Stolarki pozwoliła firmie na wzbogacenie się o kolejne 55 tys. metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnej. Tym samym Drutex chce zwiększyć moc produkcyjną do 10 tys. okien na dobę.

– Drutex od zawsze inwestuje w nowoczesność i zaawansowane rozwiązania technologiczne. Budujemy prestiż i rozpoznawalność swojej marki nie tylko w Polsce, ale również na rynkach europejskich. Ta strategia procentuje. Rokrocznie zwiększamy przychody ze sprzedamy, rozbudowujemy sieć sprzedaży na całym świecie, poszerzamy grono naszych Klientów. Diamenty Forbesa potwierdzają naszą pozycję rynkową i siłę firmy jako stabilnego i odpowiedzialnego przedsiębiorstwa – mówi Adam Leik, dyrektor marketingu Drutex.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Polecamy Ci również

Zobacz także