Sposoby na funkcjonalne okna

drzwi balkonoweWybierając okna do domu najczęściej skupiamy się na kształcie ramy okiennej i jej kolorze. Warto jednak poznać dodatkowe możliwości wyposażenia okien, dzięki którym mogą być one dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego z nas.

Po pierwsze wygoda i komfort

Teraz wystarczy jedna klamka, żeby móc otworzyć jednocześnie oba skrzydła okna ze słupkiem ruchomym. Takie rozwiązanie jest możliwe dzięki nowym okuciom twin-fit, które dostępne są
w ofercie OKNOPLAST-Kraków. Wygląd i estetyka okna z zewnątrz nie ulegają zmianie. Różnica polega tylko na zastosowaniu nowego mechanizmu w okuciach.
Kolejnym udogodnieniem jest niski próg win-step. Dzięki jego zastosowaniu drzwi balkonowe zyskują pod względem wygody użytkowania, ponieważ nie potkniemy się przy wyjściu na taras czy do ogrodu. Próg win-step ma niespełna 2 cm wysokości, podczas gdy standardowa wysokość progu balkonowego to ok. 7 cm. Win-step doskonale komponuje się też ze srebrnymi okuciami stosowanymi w oknach – tłumaczy Rafał Karaś z OKNOPLAST-Kraków. Trzecim wartym uwagi mechanizmem jest stosowany również do drzwi balkonowych system win-click. Pozwala na zatrzaśnięcie z zewnątrz drzwi balkonowych bez konieczności zamykania ich przy pomocy klamki. System win-click uchroni nas przed hałasami dobiegającymi z mieszkania, jeśli w ciszy i spokoju chcemy zrelaksować się na świeżym powietrzu. Win-click posiada elegancki uchwyt, występujący
w kolorach złotym, srebrnym, brązowym i białym. To dodatek, który podkreśla estetykę okna. Rozwiązanie to może być stosowane nawet w przypadku zastosowania okuć antywłamaniowych WK2.

okna w pomieszczeniuPo drugie ochrona

Niejednokrotnie zdarzało się, że w upalny, letni dzień nie otwieraliśmy okien, ponieważ obawialiśmy się owadów. Idealnym rozwiązaniem na nasze problemy jest moskitiera. Profil moskitier dostępnych w naszej ofercie wykonany jest z lekkiej walcowanej taśmy aluminiowej o grubości ok. 0,5 mm. W ramce profilu montowana jest siatka wykonana z włókien szklanych powlekanych PVC – tłumaczy Rafał Karaś z OKNOPLAST-Kraków. Moskitiera jest montowana do ramy okiennej za pomocą ruchomych zaczepów, które w razie potrzeby umożliwiają szybki demontaż siatki przeciw owadom. Prosty i pewny sposób mocowania ramki na całym jej obwodzie bez naruszenia struktury ramy okiennej sprawia, że moskitiera zamontowana w oknie skutecznie chroni pomieszczenie przed owadami.

Po trzecie śwnawiewniki do okienieże powietrze

Dobra wentylacja domu to podstawa. Jeśli chcemy utrzymać świeże powietrze i odpowiedni poziom wilgotności w pomieszczeniu, warto zastosować nawiewniki do okien - umożliwiają dopływ powietrza do pomieszczenia. Dzięki nim utrzymywana jest odpowiednia wilgotność powietrza, która korzystnie wpływa na zdrowie domowników. Sygnałem o braku właściwej wentylacji jest nadmierny wzrost wilgotności powietrza. Zdrowy klimat wymaga od 35 do 50% wilgotności powietrza. Stosując nawiewniki, unikamy niepotrzebnego otwierania okien, które może zmniejszać bezpieczeństwo, gdy jesteśmy poza domem. Dzięki nawiewnikom w pomieszczeniu nawet przy zamkniętych oknach ma miejsce ruch powietrza. Okna to inwestycja na długie lata. Warto więc przeanalizować dostępne na rynku opcje dodatkowych elementów wyposażenia okien i dobrać dla siebie dodatkowe rozwiązania. Pamiętajmy, że oprócz funkcji dekoracyjnej okien w naszym domu, bardzo istotna jest ich funkcjonalność.

Oceń artykuł
4,80 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Oknoplast Kraków

Polecamy Ci również

Zobacz także