Sposoby otwierania okien dachowych

0
Aranżacja poddasza
Na poddaszu niezbędne jest okno, to jaki rodzaj wybierzesz zależy tlko od Ciebie.

Rodzaje otwierania okna to jeden z kluczowych elementów wpływający na decyzje o zakupie. Zależnie od potrzeb, wymagań, ale także przyzwyczajeń wybiera się taki, który jest najbardziej odpowiedni i wygodny.

Roto ma propozycje trzech sposobów otwierania swoich okien, których częścią wspólną jest najczęściej zamontowana u dołu okna klamka, tak, aby obsługa okna dachowego umiejscowionego nawet bardzo wysoko w dachu była jak najprostsza.

Obrotowy - dobry

Obrotowy - to tradycyjny, najczęściej spotykany na rynku sposób otwierania okna. Roto oferuje w tym przypadku okna dachowe Designo R4 i R6 posiadające oś obrotu w ½ wysokości okna. Ta wersja okien wykorzystywana jest także w miejscach trudno dostępnych i w połączeniach wielokrotnych wzbogacona w napęd elektryczny umożliwiający ich zdalną obsługę. Są to modele Designo R4 i R6 RotoTronic. Ich obsługa możliwa jest za pomocą przełącznika umieszczonego w ścianie (RotoTronic E) lub pilota (RotoTronic EF). 

Wysokoosiowy - lepszy

Lepszy, na pewno wygodniejszy i bardziej nowoczesny sposób otwierania okna prezentuje Designo R7. Wysokoosiowe okna dachowe wyróżnia w stosunku do obrotowego modelu lepsza funkcjonalność oraz wyższy komfort obsługi w pozycji wyprostowanej, ponieważ oś obrotu okna znajduje się w ¾ wysokości okna. Okno nie wchodzi do pomieszczenia i nie stanowi zagrożenia dla użytkowników poddasza.
Zastosowanie okuć Roto - światowego lidera w tym zakresie - umożliwia obrót okna o 120°, a tym samym osiągnięcie tzw. „w pozycję do mycia”, dzięki czemu w bezpieczny sposób dotrzeć można do szyby zewnętrznej okna, by utrzymać ją
w nienagannej czystości.  

Uchylno-wysokoosiowy - najlepszy

Propozycją sposobu otwierania najwyższej  klasy jest niewątpliwe rozwiązanie uchylno-wysokoosiowe. Ten sposób obsługi okna jest możliwy tylko z Designo R8, które posiada dwie funkcje otwierania: uchylną i wysokoosiową, sterowane jedną ergonomiczną klamką umieszczoną u dołu okna. Uchylno-wysokoosiowy sposób otwierania to duży komfort użytkowania - swobodny dostęp do otwartego okna, nieograniczony widok, kąt otwarcia 45° w pozycji uchylnej, a także automatyczna blokada skrzydła w pozycji do mycia (137°).

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Roto Okna Dachowe

Polecamy Ci również

Zobacz także