Stolarka otworowa – zeroenergetyczna przyszłość

Stolarka otworowa – zeroenergetyczna przyszłość

Zgodnie z wymogami Unii Europejskiej wszystkie nowobudowane budynki mają charakteryzować się niemal zerowym zapotrzebowaniem na energię – od 2019 r. będzie to dotyczyło budynków użyteczności publicznej, a od 2021 r. – również domów jednorodzinnych.

targi BUDMA

To wyzwanie nie tylko dla inwestorów, ale przede wszystkim – branży budowlanej, w tym – producentów stolarki otworowej. Jak wygląda jej stan przygotowania na zmiany dowiemy się m.in. na targach BUDMA 2015, organizowanych w Poznaniu, w dniach 10-13 marca 2015 r.
Cztery dni targów budowlanych – największych w tej części Europy – to okazja, aby poznać najnowsze osiągnięcia producentów stolarki otworowej. Znajdziemy wśród nich innowacyjne rozwiązania, nowoczesne materiały i zastosowanie inteligentnych systemów, a wszystko z myślą o jak największej energooszczędności produktów. Pamiętajmy, że energooszczędność to nie tylko dostosowanie się do wymaganych norm, ale także oszczędności dla inwestorów, wynikające z mniejszego zapotrzebowania domów na energię, a także – ochrona środowiska.
Co ważne, z nowymi rozwiązaniami technologicznymi wiąże się także dbałość o estetykę. Okna, drzwi, balustrady, markizy, bramy i pozostałe elementy są projektowane i produkowane zgodnie z najnowszymi trendami w designie. Z produktami wyróżniającymi się jakością, funkcjonalnością, a także właśnie wzornictwem, będzie można zapoznać się na „Strada di Architectura” – czyli specjalnej ścieżce zwiedzania, poświęconej osiągnięciom designu.
Już dzisiaj wiadomo, że wśród wystawców targów znajda się takie firmy jak m.in. D.R.E, Krat-Met, Invado, Entra, Pol-Skone, Centurion R, Fakro, Bamar-Pol, Drutex, Dako, Eko Okna, MOL, M&S, Sonarol, Vetrex, Pozbud, Małkowski czy też Pinus. Zgłoszenia do kolejnej edycji targów BUDMA wciąż spływają, możemy zatem liczyć na naprawdę silną reprezentację branży stolarki otworowej, pozwalającą na kompleksowe zapoznanie się z ofertą rynkową.

Podczas targów BUDMA przewidziano także ofertę dla firm wytwarzających i dystrybuujących maszyny oraz narzędzia dla segmentu stolarki, jak również komponenty i półprodukty. Są to targi WinDoor-tech, które po roku przerwy wracają do programu BUDMY.
Targi WinDoor-tech to niepowtarzalna okazja do zapoznania się z pełną ofertą rynkową dla producentów okien, drzwi, bram i systemów fasadowych, jak również dla projektantów i środowisk naukowych. I tutaj możemy liczyć na wiele nowych, technologicznie zaawansowanych rozwiązań, które zaprezentują m.in. takie firmy jak G-U, Aluma, Fimtec, R&D Tech, Urban, Elumatec czy też AIB. W ramach targów podziwiać będzie można również w pełni funkcjonalny, pełnowymiarowy, zaawansowany park maszyn produkujący okna w czasie rzeczywistym przy użyciu najlepszych komponentów. Projekt „Fabryka Okien na Żywo” to niepowtarzalna na skalę europejską prezentacja rozwiązań pozwalających na dynamiczny rozwój w biznesie.

Marzec przyszłego roku zapowiada się zatem niezwykle interesująco za sprawą targów BUDMA oraz WinDoor-tech i tego co zaprezentuje branża stolarki otworowej. Już wkrótce przedstawimy Państwu więcej szczegółów o najważniejszych wydarzeniach, które znajdą się w programie targów BUDMA 2015. Aktualne informacje znaleźć będzie można także na stronie www.budma.pl oraz www.windoortech.pl.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: MTP

Polecamy Ci również

Zobacz także