Styl drzwi

Styl drzwi

porta drzwiW zależności od pomysłu na aranżację mieszkania, drzwi mogą być niewidoczne, albo swym wyrazistym charakterem nadawać wnętrzu określony ton.*

Drzwi pełnią dziś nie tylko funkcję użytkową, służąc do oddzielania poszczególnych pomieszczeń, ale są też ważnym elementem wykończenia wnętrz.

Dopasowane do wnętrza
Wygląd to, poza funkcjonalnością, jedno z głównych kryteriów wyboru drzwi. Ich model, rodzaj wykończenia, kolor, a nawet klamka muszą stanowić harmonijną całość. Powinny pasować nie tylko do ościeżnicy, ale przede wszystkim do domu i mieszkańców. Odpowiednio dobrany kolor i kształt współgrający lub kontrastujący z meblami i podłogą pozwolą nadać wnętrzom niepowtarzalny charakter. 

Drzwi wewnętrzne należy dobierać indywidualnie do charakteru wnętrz poszczególnych pomieszczeń. Każde pomieszczenie w domu ma swoje przeznaczenie, dlatego kupując drzwi kierujmy się ich wyglądem, ale także funkcją wnętrza, do którego są wybierane. Planując wybór drzwi do mieszkania spróbujmy najpierw wstępnie zaplanować przestrzeń w poszczególnych pomieszczeniach. Ułatwi to wybór w zakresie wielkości, rodzaju i kolorystyki skrzydeł.

W aranżacji wnętrz najmodniejszy jest ostatnio styl nowoczesny.  Jeśli stawiamy na nowoczesne rozwiązania, warto zastanowić się nad drzwiami z modnymi, satynowymi przeszkleniami. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienta producenci proponują wciąż nowe modele. 
Porta przedstawiła niedawno dwa takie modele drzwi: Porta Fit oraz Koncept. Pierwsza propozycja to „szyta na miarę” szeroka gama produktów dostosowana do indywidualnych wymagań klienta. Kolekcja została przygotowana w 25 kolorach oraz w 3 różnych jakościach począwszy od oszczędnej i atrakcyjnej cenowo wersji Portadecor, poprzez efektowną o wysokiej jakości użytkowej okleinę Portadur, aż po niezwykle odporną dającą gwarancję wieloletniego użytkowania drzwi okleinę CPL HQ. Laminat CPL HQ to materiał z kategorii Long Life Produkt stosowany w mieszkaniach o podwyższonym standardzie oraz wszędzie tam, gdzie drzwi narażone są na intensywne użytkowanie. 

porta drzwi porta drzwi
Wśród wielu przykładów aranżacji wnętrz nieustającym powodzeniem cieszy się styl klasyczny. Do tradycyjnej stonowanej przestrzeni mieszkalnej dobieramy klasyczne modele drzwi charakteryzujące się naturalnym odcieniem drewna i prostą formą. Ponadczasowe piękno jest zawsze modne i cenione. Modele łączą w sobie materiały wysokiej jakości, atrakcyjne wzornictwo i różnego rodzaju przeszklenia. Model Porta Nova to połączenie trwałości z urokiem drewna orzecha włoskiego. Modele z tej grupy znajdują zastosowanie zarówno we wnętrzach mieszkalnych, jak i biurowych, a okleina z rysunkiem słoi drewna podnosi estetykę każdego pomieszczenia.

Wybieramy kolor
Wielu z nas chce, żeby ich drzwi były niepowtarzalne i odzwierciedlały indywidualny styl mieszkania.  W doborze kolorystyki drzwi panuje zasada doboru koloru drzwi pod kątem ogólnej kolorystyki wnętrza lub koloru podłogi. W przypadku wnętrz o charakterze mieszanym dobór kolorystyki drzwi można dopasować np. do stolarki okiennej lub mebli.
Producenci drzwi mają w swojej ofercie bogata ofertę pokryć biorąc pod uwagę różne bodźce zewnętrzne wpływające na trwałość powierzchni drzwi. W klasyfikacji pokryć Porta, uwzględniono sześć grup, do których należą wszystkie rodzaje pokrycia wykorzystywane w kolekcjach drzwi. Podziału na grupy dokonano na podstawie jakości wykończenia, stanowiącej o jej trwałości i odporności na czynniki zewnętrzne. Okleiny naturalne zaklasyfikowane są do klasy Premium (klasa idealnie łącząca estetykę z gwarancją wysokiej jakości użytkowej, z sugerowanym przeznaczeniem do budynków mieszkalnych i biur).

Wykres przedstawia sugerowane przez firmę miejsca przeznaczenia do poszczególnych rodzajów pokryć. 

tabela porta

*Artykuł sponsorowany
Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Porta

Polecamy Ci również

Zobacz także