System GENEO a cena domu

System GENEO a cena domu

Niektórzy sądzą, że nie warto inwestować w nieruchomość, jeśli zamierza się ją zbyć. Tymczasem, do zawarcia umowy kupna – sprzedaży nie zawsze dochodzi od razu lub okazuje się, że kwota, jaką oferują zainteresowani nie jest dla nas wystarczająca.

nowe okna w domuNa wartość rynkową nieruchomości ma wpływ wiele czynników. Należą do nich m.in. jej wiek, stan techniczny oraz miejsce lokalizacji. Prawdzie do remontów przed sprzedażą podchodzi się w Polsce dość niechętnie, ale specjaliści są w tej sprawie jednogłośni i twierdzą, iż to właśnie stan domu, czy mieszkania ma największe znaczenie dla potencjalnych kupców. Także owy stan faktyczny nieruchomości wpływa bardzo znacząco na cenę, jaką można uzyskać – sprzedając dotychczasowe lokum.

Istota dobrych okien

Dom z wymienionymi na nowe – oknami przyciąga większą liczbę zainteresowanych i jego cena zawsze będzie odpowiednio wyższa. W dobie, kiedy tak wielki nacisk kładzie się na oszczędność energii cieplnej – kupujący woli zapłacić na wstępie więcej za nieruchomość, aby w przyszłości ponosić jak najniższe koszty jej eksploatacji. Coraz częściej zwracamy już także uwagę nie tylko na to, że okna są nowe, ale także bierzemy pod uwagę, jakie one są w rzeczywistości. Sama szczelność i estetyczny wygląd okien to dla bardziej wymagających kupców zdecydowanie za mało. Kupujący bardzo często proszą dotychczasowego właściciela o przedstawienie certyfikatów dotyczących izolacyjności termicznej, ochrony akustycznej, czy długowieczności zamontowanych w domu elementów stolarki okiennej. Okna, które uchodzą za najtańsze na rynku handlowym niestety z wymienionymi parametrami nie mają przeważnie wiele wspólnego. W związku z powyższym – cena naszego domu nie może być tak wysoka, jakbyśmy sobie tego życzyli.

Zobacz też: Jakie okna zapewnią ciszę i bezpieczeństwo

okna GENEOGENEO – inwestycja, która się zwraca

System profili okiennych GENEO, to aktualnie najbardziej innowacyjny system w branży okiennej. Okna i drzwi produkowane w wymienionym powyżej systemie nie należą wprawdzie do najtańszych, ale decyzja o ich kupnie jest w rzeczywistości jedną z lepszych, jakie może podjąć inwestor.  W przypadku, kiedy nie uda mu się zbyć dotychczasowego lokum – sam czerpie korzyści z wymiany okien na nowe i czyni spore oszczędności finansowe. Zamontowanie okien z serii GENEO to możliwość zaoszczędzenia aż do 76% energii, na której czynimy oszczędności finansowe. Właśnie tyle ciepła jest w stanie uciekać z domu przez stare, nieszczelne okna. Koszty z tym związane wciąż rosną w nieubłaganym tempie. Zatem, zastanówmy się – ile jest to pieniędzy w naszym konkretnym przypadku. W dokonaniu przybliżonych obliczeń może pomóc Kalkulator Energetyczny, który stworzyli specjaliści firmy REHAU. Nawet jeśli domu, czy mieszkania nie uda się sprzedać w planowanym terminie, to jego użytkowanie nie będzie już tak kosztowne, jak dotychczas. Jeśli natomiast dojdzie do transakcji – zwrot poniesionych kosztów zwróci się z nawiązką, którą odzwierciedli zdecydowanie wyższa cena naszej nieruchomości.

Wybierz też: Energooszczędne i nowoczesne drzwi zewnętrzne

okno okrągłeDlaczego GENEO?

Odpowiedź na powyższe pytanie jest oczywista. Okna GENEO to aktualnie największa innowacja w dziedzinie techniki okiennej. O oknach tych mawia się, że są to produkty, które zaspokoją nie tylko obecne oczekiwania nabywców, ale także wymogi daleko idące w przyszłość. Innowacja omawianych elementów budowlanych polega przede wszystkim na zastosowaniu do ich produkcji nowoczesnego tworzywa kompozytowego RAU – FIPRO. Kompozyty z powodzeniem sprawdzają się już, np.
w technologiach lotniczych lub Formule 1. W tym zaś przypadku odpowiadają za stabilność poszczególnych elementów okna, a co za tym idzie – także za bezpieczeństwo. Dzięki innowacyjności omawianego tworzywa – w większości przypadków możliwe jest zrezygnowanie ze wzmocnień stalowych, które zwykle umieszcza się w profilach okiennych. To z kolei przyczynia się bezpośrednio do całkowitej eliminacji mostków cieplnych i znacznej redukcji strat cennej energii. Ponadto, system GENEO to nie sama efektywność energetyczna produktów. Okna stworzone w tej serii, to także pełen komfort akustyczny, doskonała ochrona przed włamaniem oraz co ważne – szerokie wzornictwo i pełen komfort użytkowania przez długie lata.

Jakie kryteria są najważniejsze przy zakupie okien?

Wyniki

Wymiana na miarę...

... prawdziwych specjalistów. Polacy podchodzą do grubszych remontów z dość sporą niechęcią. Jeżeli myślą o sprzedaży nieruchomości w przyszłości – to tym bardziej nie mają ochoty na jakiekolwiek inwestycje remontowe. Jednak, kiedy chcemy uzyskać intratną propozycję ze strony kupującego – dom powinien odpowiadać pewnym standardom. Stolarka okienna i drzwiowa to właściwie jego wizytówka. Nie podchodźmy zatem do zmiany okien po macoszemu, bo ich wymiana w przypadku GENEO nie będzie kłopotliwa i jak zostało już wspomniane powyżej – zwróci się z całą pewnością. Specjaliści firmy REHAU potwierdzają, że montaż okien i drzwi, przeprowadzony profesjonalnie przez przeszkolonych montażystów, nie musi być wcale uciążliwy. Obawy o tumany kurzu i brud we wnętrzach są w tym przypadku całkowicie nieuzasadnione i nie powinny być brane pod uwagę przez inwestora. Przy okazji wymiany okien, warto rozważyć ich kolorystykę, np. przez dobór okleiny okiennej od zewnętrznej i wewnętrznej strony okna. Wcale nie musi być ona taka sama. Z zewnątrz powinna pasować do elewacji, zaś wewnątrz komponować się harmonijnie z elementami wyposażenia wnętrza i stylem w jakim je urządzono. Pamiętajmy, że GENEO wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom nie tylko pod względem oszczędzania pieniędzy. Okna z omawianej serii to także estetyka, elegancja i pełen wybór kolorów oraz wzorów.

Okna i drzwi energooszczędne – zobacz więcej

Oceń artykuł
4,73 / 11 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Aniela Frączak

Źródło: REHAU

Polecamy Ci również

Zobacz także