Szklane drzwi

Szklane drzwi - zdjęcie 1

Szkło we wnętrzu określa je stylistycznie. Rozwiązaniem chętnie stosowanym w mieszkaniach i domach i są różnego typu drzwi ze szkła.

Szkło to szlachetny materiał, który można wykorzystać we wnętrzach w różny sposób – jako ścianki działowe, blaty stołów, elementy mebli oraz drzwi. Może być zastosowane w drzwiach wewnętrznych oddzielających pomieszczenia, ale także w drzwiach szaf i wszelkiego rodzaju wnęk. Szkło może być ozdobnym dodatkiem w drewnianej konstrukcji lub elementem dominującym, jeśli drzwi są wykonane z pełnej szklanej tafli.

Rodzaje szkła
Do przygotowania pełnych szklanych przegród wewnątrz pomieszczeń firma Saint-Gobain Glass wykorzystuje najczęściej hartowane szkło ornamentowe. Wzór jest atrakcyjną dekoracją tafli – ornament o gęstej strukturze stworzy szkło mniej przezierne, natomiast wzór z delikatnym rysunkiem sprawi, że przestrzeń za drzwiami będzie bardziej widoczna i wyraźniejsza.
W drzwiach stosuje się także szkło trawione kwasem, którego satynowa struktura dodaje wnętrzom nowoczesności. Oryginalnym rozwiązaniem będzie nieprzezierne, nasycone kolorem szkło lakierowane (np. SGG Planilaque Evolution oferowane w palecie kilkunastu modnych barw).

Szklane drzwi - zdjęcie 2 Szklane drzwi - zdjęcie 3 Szklane drzwi - zdjęcie 4
Sposób otwierania
Najczęściej spotykana konstrukcja drzwi w całości wykonywanych ze szkła to drzwi przesuwne – można wtedy zastosować jedną lub więcej tafli. To rozwiązanie pozwala zmieniać kształt i wielkość pomieszczeń – drzwi mogą stanowić granicę np. między kuchnią i jadalnią. Szklane drzwi sprawdzą się również, gdy chcemy połączyć łazienkę z sypialnią – w razie potrzeby można szybko oddzielić pomieszczenia.
Szklane drzwi mogą też otwierać się w sposób klasyczny – taflę hartowanego szkła wyposażoną w specjalne okucia można zamontować np. w drewnianych ościeżnicach, co doda im bardziej tradycyjnego charakteru.

Drzwi ze szkła można dopasować do różnych wnętrz – zarówno do tych utrzymanych w nowoczesnym stylu, jak i  bardziej tradycyjnych. Wszystko zależy od rodzaju zastosowanego szkła, sposobu jego wykorzystania oraz sposobu aranżacji.

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Saint-Gobain Glass Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także