Szkło akustyczne

1
Szkło akustyczne

szkło akustyczneSpecjalne szkło akustyczne, laminowane dba o to, aby do naszych uszu docierało nie więcej decybeli niż powinno. To ważne zwłaszcza wtedy, gdy praca lub dom znajdują się w hałaśliwym miejscu - przy ruchliwej ulicy, w sąsiedztwie lotniska.

Hałas to jeden z problemów współczesnego świata. Żyjąc w mieście otoczeni jesteśmy dźwiękami, które często mają tak wysokie natężenia, że utrudniają nam pracę i sen. Bezpieczne szkło laminowane akustyczne SGG STADIP SILENCE firmy Saint-Gobain Glass ochroni nas przed nadmiernymi decybelami. Folia PVB Silence znajdująca się pomiędzy dwiema szybami skutecznie tłumi wszelkie dźwięki dochodzące z zewnątrz, dzięki czemu możemy spać i pracować spokojnie.

porównanie hałasu wywoływanego przez deszcz

szkło bezpieczneEfekty zastosowania szkła akustycznego można łatwo zmierzyć: izolacyjność akustyczna (różnica między hałasem na zewnątrz a wewnątrz pomieszczenia) szkła monolitycznego o grubości 6 mm wynosi 32 dB, a szkła o tym samym ciężarze 33.1 SGG STADIP SILENCE wynosi 35 dB. Co ważne, przy skali wyrażonej w decybelach różnica wynosząca 3dB oznacza podwojenie źródeł hałasu.

Dzięki właściwościom izolacji akustycznej szkło idealnie sprawdzi się w miejscach narażonych na podwyższony poziom hałasu, takich jak budynki mieszkalne, biurowe i przemysłowe położone w pobliżu lotnisk, torów kolejowych, autostrad, czy też w centrum dużego miasta. Zastosowane w oknach dachowych pozwala na znaczne wytłumienie dźwięków deszczu i gradu padającego na szyby montowane w połaciach dachu. W tym użyciu zapewnia także bezpieczeństwo ludzi, ponieważ chroni przed wpadnięciem przedmiotu do środka pomieszczenia.
Folia PVB Silence nie pogarsza właściwości bezpieczeństwa: szkło akustyczne ma tę samą klasę bezpieczeństwa według normy PN-EN 356 co odpowiednie klasyczne szkło laminowane SGG STADIP PROTECT, np. P2A dla 44.2 i P4A dla 44.4.
Ponadto szkło wyposażone jest w specjalną folię (w tym przypadku jest to PVB - butyral poliwinylu). W razie stłuczenia szkła, odłamki pozostają przyklejone do folii, co minimalizuje ryzyko ewentualnego skaleczenia. Folia zatrzymuje też przedmioty stałe, nie pozwalając im na wpadnięcie do środka.

szkło laminowane - zabezpiecza i chroniszkło SGG STADIP PROTECT nad Wielkim Kanionem, USA

Zostaje też zachowana wytrzymałość szczątkowa szyby, co oznacza, że szkło pozostaje na miejscu do czasu wymiany. Ten typ ochrony wskazany jest w miejscach, w których przebywają dzieci - w żłobkach, przedszkolach, szkołach oraz w obiektach użyteczności publicznej, takich jak muzea czy galerie. Szkło bezpieczne warto również stosować w budownictwie prywatnym, tym bardziej, że funkcję ochronną można swobodnie łączyć z ochroną przeciwsłoneczną czy niskoemisyjnością, a nawet dekoracją, ponieważ do produkcji tego typu typu szkła mogą być wykorzystane niektóre typy szkła ornamentowego. Ponadto folia PVB dostępna jest w kilku wersjach kolorystycznych, m.in. bezbarwnej, opalizującej lub barwionej, także jej obecność możne pozostać niezauważona, lub wręcz przeciwnie - można ją podkreślić.

Oceń artykuł
4,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Saint-Gobain Glass

Polecamy Ci również

Zobacz także