Szkło ornamentowe - srebrzone i satynowe

Szkło ornamentowe - srebrzone i satynowe

Ciekawą propozycją w ofercie firmy Saint-Gobain Glass Polska jest srebrzone szkło ornamentowe oraz satynowe. Nałożenie warstwy srebra na tylną ścianę szkła podkreśla wzór i – co ma znaczenie zwłaszcza przy dużych płaszczyznach –  rozświetla szklaną taflę.

Pojęcie srebrzenia szkła większości z nas kojarzy się z lustrem. Jednak technologia powlekania srebrem może być stosowana także przy innych typach szkła, m.in. satynowych oraz ze wzorem. We wszystkich przypadkach proces ten polega na naniesieniu warstwy srebra na tylną powierzchnię szkła i zabezpieczeniu jej warstwą lakieru.

Srebrny połysk podkreśla głębię wzoru oraz nadaje szybie, a przez to całemu wnętrzu, nowoczesny charakter. Srebrzone szkło dobrze komponuje się z innymi materiałami używanymi do wystroju pomieszczeń, np. tkaniną, drewnem czy stalą. Srebrny połysk rozświetla szklaną taflę, przez co nawet duże szklane powierzchnie wydają się optycznie lżejsze. Metalizowany, błyszczący odcień spodoba się osobom, które lubią niestandardowe rozwiązania i cenią szkło jako materiał dekoracyjny we wnętrzach.

srebrzone szkłoszkło ornamentowe

Szkłem ornamentowym srebrzonym oferowanym przez firmę Saint-Gobain Glass jest między innymi wzór SGG MASTER-CARRE, należący do rodziny szkieł SGG MASTERGLASS (szkło w wersji srebrzonej to SGG MASTER-CARRE CONTRAST). Siateczka małych błyszczących kwadratów sprawia, że wzór jest bardzo atrakcyjny dla projektantów i potencjalnych klientów. Wszystkie szkła srebrzone SGG MASTERGLASS można stosować zarówno we wnętrzach mieszkalnych, jak też usługowych. Mogą też służyć jako okładzina ścienna, element mebli czy drzwi do szaf wnękowych. Odpowiednie parametry techniczne pozwalają wykorzystać je także w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności, jak kuchnie lub łazienki. W szkle srebrzonym, podobnie jak w klasycznym lustrze, da się wywiercić otwory, można je też ciąć i poddać obróbce krawędziowej.

Szkło srebrzone SGG MASTER-CARRE dostępne jest w bieżącej ofercie Saint-Gobain Glass Polska. Inne szkła z gamy SGG MASTERGLAS firma wykonuje na zamówienie.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Saint-Gobain Glass Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także