Szkło z izolacją termiczną

Szkło z izolacją termiczną

Wszyscy wiemy jak droga jest energia cieplna, jednak nie wszyscy wiemy, w jaki sposób możemy ją efektywnie oszczędzać. Dobra izolacja domu, energooszczędne urządzenia grzewcze nie wyczerpują arsenału dostępnych środków. Warto sięgnąć także po szkło o wysokich parametrach izolacji termicznej – wszak okna są potencjalnym źródłem dużych strat energii.

SGG Planitherm One to bezbarwne szkło niskoemisyjne z oferty firmy Saint-Gobain Glass. Charakteryzują je wysokie parametry izolacji termicznej (współczynnik Ug=1,0 W/(m²·K) wg normy PN-EN 673). Cienka, przezroczysta warstwa metali szlachetnych nałożona na jedną ze stron szkła tworzy powłokę odbijająca promieniowanie cieplne. Dzięki wspomnianej właściwości szyby zespolone na bazie tego szkła cechują się niewielkimi stratami ciepła przy niskich temperaturach panujących na zewnątrz.

szkło z izolacją termicznąZminimalizować utraty ciepła

Szyba zespolona wypełniona argonem, przygotowana na bazie szkła SGG Planitherm One posiada niski współczynnik przenikania ciepła wynoszący 1,0 W/(m²·K) (jest to współczynnik Ug mierzony według nowej normy PN-EN 673). To ważny parametr, z punktu widzenia izolacji cieplnej budynków, na który warto zwrócić uwagę decydując się na zakup szkła z ochroną termiczną.
Wśród zalet stosowania szkła termicznego warto wymienić minimalizację stref zimna w pobliżu okien – częsty problem zwłaszcza w przypadku dużych przeszkleń takich jak drzwi balkonowe. Brak barier ciepło - zimno w pomieszczeniu to jeden z warunków równomiernego rozprowadzania ciepła po całym wnętrzu, bezpośrednio wpływający na komfort cieplny i dobre samopoczucie przebywających w nim osób. Właściwa izolacja cieplna pomieszczeń ma też wpływ na oszczędność energii i ochronę środowiska (zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery).

Ochrona termiczna i inne funkcje szyb

Z użytkowego punktu widzenia ważne jest również to, że w szybach zespolonych wykonanych na bazie szkła SGG Planitherm One można połączyć dodatkowe funkcje, m.in. ochronę przed hałasem i nadmiernym promieniowaniem słonecznym, a także funkcję samoczyszczącą. Dzięki temu nadają się one do wszechstronnych zastosowań między innymi w oknach, drzwiach okiennych, oranżeriach i na elewacjach. SGG Planitherm One występuje także w wersji do hartowania, ponadto można je wykonać na bazie ekstra białego szkła SGG Diamant.

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Saint-Gobain Glass

Polecamy Ci również

Zobacz także