Szkolenia z okien

Dobre okna zapobiegają stratom ciepła z mieszkania, a do bilansu energetycznego wykorzystują również promieniowanie słoneczne – z ideą okien aktywnych 18 maja zapoznali się studenci budownictwa z Olsztyna.

Po Warszawie, Łodzi i Wrocławiu, to już piąte spotkanie z młodymi architektami i inżynierami, które we współpracy ze Związkiem Polskie Okna i Drzwi organizuje Centrum Informacji Branżowej.

szkolenie akywne oknaszkolenie oktywne okna
O czym naprawdę informuje współczynnik U, dlaczego nie należy kierować się tylko nim i jakie inne parametry wpływają na funkcjonalność okna – na te i wiele innych okiennych pytań odpowiadają eksperci podczas cyklicznie realizowanych wykładów „Energooszczędna stolarka okienna. Aktywne okna przyszłości”. W spotkaniach uczestniczą studenci ostatnich lat architektury i budownictwa, z najważniejszych polskich uczelni.
W stolarce budowlanej jako jednej z najbardziej dynamicznych gałęzi budownictwa, każdego roku pojawiają się nowe rozwiązania i technologie.  Organizatorom szkoleń zależy na tym, by młodzi ludzie, którzy już wkrótce zaczną tworzyć własne projekty, mieli świadomość tych zmian i umieli maksymalnie je wykorzystać.
Eksperci zwracali też uczestnikom uwagę na fakt, że w dobie energooszczędnego budownictwa, pasywne izolowanie ciepła we wnętrzu już nie wystarcza. Okna, dzięki optymalnie zestawionym parametrom, powinny dodatkowo pozyskiwać energię ze słońca, zwłaszcza na południowej fasadzie. Kilkunastu polskich producentów stolarki okiennej udowadnia, że jest to możliwe – „aktywne” właściwości okien zostały obiektywnie potwierdzone badaniami w profesjonalnych laboratoriach.

Centrum Informacji Branżowej przeszkoliło już ponad pół tysiąca młodych ludzi studiujących architekturę i budownictwo. Wszyscy uczestnicy warsztatów zostali też wyposażeni w Poradnik „Jak kupić dobre okna?”, który szczegółowo opisuje zagadnienia technologiczne i zawiera odpowiedzi na najważniejsze pytania związane z oknami.

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: www.aktywneokna.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także