Szyby, które chronią

Szyby, które chronią - zdjęcie 1Odpowiedni zestaw szybowy latem chroni przed upałem, zimą zaś przed zimnem.

W zimie zależy nam na tym, aby ciepło w jak najmniejszym stopniu opuszczało nasze mieszkanie. Dlatego stosujemy energooszczędne okna, charakteryzujące się niskim współczynnikiem przenikalności cieplnej – Uw, które w znacznym stopniu przyczyniają się do niższych kosztów ogrzewania. Latem natomiast bardziej zależy nam na przyjemnym, komfortowym chłodzie i ochronie przed upałem. Można te dwie pożądane cechy połączyć przy pomocy odpowiednio skomponowanego zestawu szybowego łączącego wysokie właściwości termoizolacyjne z systemem szyb przeciwsłonecznych.

Szyby przeciwsłoneczne

Za nagrzanie pomieszczeń od promieni słonecznych w dużej mierze odpowiadają szyby. Dlatego też, chcąc się uchronić przed upałem, warto zastanowić się nad zastosowaniem szyb przeciwsłonecznych. Takie szyby mają bardzo dobre właściwości termoizolacyjne, co w połączeniu z szybami przeciwsłonecznymi sprawia, że  idealnie wkomponowują się w ramy energooszczędnych okien. Dzięki temu z powodzeniem stosowane mogą być w pomieszczeniach narażonych latem na przegrzewanie się – tłumaczy Augustyn Zioło, technolog Stolbud Włoszczowa S.A.

Idealne połączenie ram i szyb

Główną funkcją takich szyb jest zapobieganie przegrzewaniu się pomieszczeń, co zwiększa komfort oraz obniża koszty klimatyzacji. Połączenie energooszczędnych, okien z odpornymi na przegrzanie ram drewnianych i odpowiednio skomponowanych termoizolacyjnych szyb przeciwsłonecznych  sprawi, że przez cały rok będziemy mogli cieszyć się z pożądanej w naszym domu temperatury. Z jednej strony w zimie możemy wiele zaoszczędzić stosując okna o niskim współczynniku przepuszczalności cieplnej,  z drugiej zaś specjalne szyby ochronią nas przed upałem i zapewnią wysoki komfort w naszym pomieszczeniu.

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Stolbud Włoszczowa

Polecamy Ci również

Zobacz także