Urzędowski znów na rynku

Urzędowski znów na rynku

W ostatnich miesiącach wokół Urzędowskiego było głośno, teraz burza ucichła, ale nie oznacza to, że Urzędowski zniknął z mapy producentów okien.

fabryka okien

Wręcz przeciwnie, marce udało się przetrwać kłopoty, planuje ona dalszy prężny rozwój, wprowadza nowe produkty i znów zdobywa rynek okien zarówno drewnianych, jak i PVC i zapowiada, że jeszcze nieraz pozytywnie zaskoczy. Na początek warto uciąć wszelkie spekulacje odnośnie upadłości Urzędowskiego. Dnia 22 września 2011 roku za zgodą Sądu cały majątek produkcyjny Spółki Urzędowski Sp. z o.o. został wydzierżawiony na rzecz Spółki Urzędowski Dystrybucja Sp. z o.o. Oznacza to, że Urzędowski Dystrybucja Sp. z o.o. ma zagwarantowaną ciągłość produkcji realizowanej niezależnie od innych podmiotów. Właściciele i kierownicy firmy nie planują jednak spocząć na laurach i zamierzają dokonać ekspansji rynku okien zarówno w Polsce, jak i zagranicą.
Obserwując rosnące zainteresowanie oknami z tworzywa, firma podjęła decyzję o zakupie linii produkcyjnej firmy Rotox i rozpoczęła samodzielną produkcję okien PVC (do tej pory w okna PVC Urzędowski zaopatrywał się w fabryce okien Stolplast). W ofercie firmy pojawił się 5-komorowy system Brügmann, a terminy realizacji zamówień po przeszkoleniu załogi ulegną znacznemu skróceniu. W nowych oknach PVC stosowane są profili bluEvolution, których największą zaletą jest możliwość szklenia pakietami o grubości nawet do 60 mm, co daje duże możliwości szklenia pakietami specjalnymi, zapewniającymi bardzo dobry współczynnik przenikania ciepła (dzięki czemu okna te są zaliczane do energooszczędnych), a także pakietami dźwiękochłonnymi o wysokich współczynnikach Rw. Ponadto w oknach PVC Urzędowskiego stosowane są profile klasy A wzbogacone wzmocnieniami stalowymi 1,5 mm przy oknach białych i 2 mm dla okien w okleinie. Dodatkowe zalety stanowią także różnorodność kolorów i kształtów.

produkcja okienfabryka okien

Kolejny krok ofensywny marki Urzędowski to zapowiedź wprowadzenia do oferty zupełnej nowości na rynku polskim - okien drewnianych Optimum, czyli okien bardzo wysokiej jakości w przystępnej cenie. Jest to możliwe dzięki najnowszej technologii, która dodatkowo umożliwi produkcję okien z 2 rodzajów drewna (np. sosna od wewnątrz, dąb na zewnątrz), a także udostępni klientowi okna 2 kolorowe bez dodatkowej opłaty. Dzięki linii Optimum, okna drewniane bardzo wysokiej jakości staną się dostępne dla każdego, w tym również dla deweloperów i innych inwestorów instytucjonalnych.

Oceń artykuł
3,82 / 11 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Urzędowski Dystrybucja

Polecamy Ci również

Zobacz także