Velux laureatem konkursu Liderzy Odpowiedzialnego Biznesu

Velux laureatem konkursu Liderzy Odpowiedzialnego Biznesu

nagroda Lider Odpowiedzialnego BiznesuW ubiegły poniedziałek, 10 września, firma Velux została laureatem konkursu Liderzy Odpowiedzialnego Biznesu 2012.

Liderzy Odpowiedzialnego Biznesu to prestiżowy konkurs, organizowany pod auspicjami Pracodawców RP. Jego celem jest promocja firm, które prowadzą działalność w sposób odpowiedzialny i zgodny z zasadami Kodeksu Odpowiedzialnego Biznesu. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 36 firm z siedmiu branż i sektorów gospodarki. Firmy były oceniane przez dwa gremia – Radę Ekspertów oraz Kapitułę konkursu, złożone z ekspertów do spraw CR, a także przedstawicieli poszczególnych branż. Ważnymi kryteriami oceny było m.in. wspieranie rozwoju gospodarczego i społecznego, zapewnienie godnych warunków pracy, dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników, a także o środowisko naturalne.

Firma Velux została oceniona jako przedsiębiorstwo o najwyższych standardach społecznej odpowiedzialności biznesu, wśród firm z sektora budowlanego. Jak powiedziała Katarzyna Rózicka z Pracodawców RP, koordynator projektu Koalicja na rzecz odpowiedzialnego biznesu:
„Velux zwyciężył w swojej kategorii, gdyż firma w znacznym stopniu odpowiada na wyzwania branży, przykładając szczególną uwagę do kwestii środowiskowych. Firma jako cześć dużej międzynarodowej korporacji posiada standardy i procedury obowiązujące całą grupę”.

Uroczystą galę wręczenia nagród zorganizowano w Warszawie, a nagrodę w imieniu Velux odebrała Lidia Mikołajczyk-Gmur, Dyrektor Generalny VELUX Polska, która podkreśliła znaczenie odpowiedzialności w biznesie w działalności firmy:
Jesteśmy dumni, że nasze podejście do sposobu prowadzenia działalności jest doceniane przez organizacje branżowe i pracownicze. Jako firma, staramy się być dobrym sąsiadem i pracodawcą nie tylko w teorii, ale w codziennej pracy. Dlatego przykładamy tak duże znaczenie do odpowiedzialności w biznesie i zrównoważonego rozwoju, z którego korzyści mogą czerpać wszyscy nasi interesariusze.”

wręczenie nagrody firmie Veluxlaureaci konkursu Liderzy Odpowiedzialnego Biznesu

Nagroda w konkursie Liderzy Odpowiedzialnego Biznesu to nie jedyne wyróżnienie, jakie przyznano firmie Velux – w ubiegłych latach otrzymała m.in. takie tytuły jak: „Budowlana Marka Roku”, „Certyfikat Wiarygodności Biznesowej”, „Laur Klienta”, czy „Superbrands”.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Velux Polska

Polecamy Ci również

Zobacz także