Velux - podwójny Lider Rynku Stolarki 2014

Velux - podwójny Lider Rynku Stolarki 2014

Podczas wrześniowej Gali Liderów Rynku Stolarki w Warszawie, Centrum Analiz Branżowych uhonorowało Grupę VELUX dwom tytułami „Lidera Rynku Stolarki 2014”. Jeden został przyznany za największą produkcję okien dachowych, drugi zaś za sukcesy eksportowe.

Centrum Analiz Branżowych (CAB), specjalizujące się w badaniach rynku stolarki potwierdziło silną pozycję Grupy VELUX i spółek siostrzanych wśród producentów stolarki okiennej w Polsce. Analitycy, po zbadaniu wielkości produkcji polskich zakładów firm z branży za rok 2013 stwierdzili, że Grupa VELUX jest liderem segmentu okien dachowych, a także największym eksporterem branży stolarki w Polsce. Również spółka siostrzana DOVISTA – należąca do tego samego holdingu i produkująca drewniane okna pionowe, otrzymała tytuł lidera tego segmentu rynku.
Pamiątkowy dyplom z rąk Roberta Klosa, Dyrektora Zarządzającego CAB w imieniu spółek Grupy VELUX odebrał Jacek Siwiński, dyrektor generalny VELUX Polska.

gala wręczenia nagróddyplomy Lider Rynku Stolarki

Grupa VELUX i spółki siostrzane dynamicznie rozwijają się na rynku polskim. Ogromne inwestycje jakie ostatnio poczyniliśmy, pozwoliły nam jeszcze wzmocnić naszą pozycję, dlatego z przyjemnością przyjmuję to wyróżnienie w imieniu swoim i moich kolegów, zajmujących się produkcją okien VELUX w trzech fabrykach w Polsce – skomentował otrzymane tytuły Jacek Siwiński.
Grupa VELUX i spółki siostrzane osiągnęły w 2013 roku wartość produkcji na poziomie ponad 1,3 mld zł, co stanowi 13 proc. wzrostu w stosunku do roku ubiegłego. Dzięki inwestycjom o wartości 250 mln zł rozpoczętym w 2011 roku, Grupa VELUX zwiększyła produkcję w Polsce, a także ostatnio zadebiutowała na rynku z Nową Generacją okien dachowych. Grupa VELUX i spółki siostrzane zatrudniają dziś w Polsce ponad 3100 pracowników i w zeszłym roku stworzyły łącznie 295 nowych miejsc pracy.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Velux

Polecamy Ci również

Zobacz także