W kolorowych ramach

W kolorowych ramach

Bogata gama kolorystyczna okleinowanych profili oraz konkurencyjne ceny stolarki plastikowej decydują o jej rosnącej popularności.

W ostatnich latach zmienia się sposób myślenia o architekturze. Znajduje to swój wyraz w poszukiwaniu takich projektów budynku i stosowanych rozwiązań, które pozwalają nadać obiektom wyjątkowy i indywidualny charakter. Także producenci różnego rodzaju materiałów budowlanych poszerzają swoją ofertę, by móc sprostać tym oczekiwaniom, a często również wręcz tworzyć nowe mody. Obok kształtu duży wpływ na wygląd okien i drzwi ma ich barwa.


W kolorowych ramach - zdjęcie 1

„Cool Colours“ i „Life Like“
Firma Aluplast poszerzyła swoją ofertę o siedem nowych rodzajów folii dekoracyjnych do profili. Jest to nowa generacja folii z absorpcją ciepła obniżoną o 20%.
Profil oklejony folią dekoracyjną jest bardziej podatny na nagrzewanie. W technologii o nazwie „Cool Colours” zastosowano nowatorskie pigmenty, dzięki którym materiał naświetlony promieniami słonecznymi mniej się nagrzewa. Tę technologię wykorzystano przy produkcji nowej grupy folii o nazwie „Life Like”. Zmieniono strukturę budowy folii, uzyskując w ten sposób produkt wyjątkowo „elastyczny” w obróbce, umożliwiający dokładne wypełnienie nawet najbardziej niedostępnych miejsc. Jednocześnie zlikwidowano tendencję do wtórnego kurczenia się folii (tzw. efekt pamięciowy), dzięki czemu folia nie odkleja się na wąskich krawędziach i w ostrych kątach profilu. Lakier hydrofobowy w połączeniu z odpowiednio ukształtowanymi zagłębieniami w strukturze powierzchni powodują, że woda i naturalne zanieczyszczenia łatwo są usuwane z powierzchni profilu.
Folie „Life Like” są oferowane w nowych dekorach, imitujących fakturę naturalnego drewna, oraz w szerokiej gamie kolorystycznej. Matowy lakier oraz naturalna struktura powierzchni folii powodują, że profil po oklejeniu trudno odróżnić od profilu drewnianego. Można także wybrać folię w kolorze szczotkowanego aluminium – wtedy okno będzie wyglądało jak aluminiowe. Efekt ten uzyskamy dzięki zastosowaniu przy produkcji folii mikroskopijnych drobin metali.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: magazyn Profiokno.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także