Wybieramy drzwi do sypialni

0
Drzwi do sypialni
Drzwi do sypialni mogą być pełne lub przeszklone. Zanim je wybierzemy, zastanówmy się jakie są nasze oczekiwania i potrzeby.

Drzwi do sypialni powinny nie tylko ładnie wyglądać, ale też mieć określone cechy funkcjonalne. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę, wybierając drzwi do sypialni.

Wybierając drzwi do mieszkania możemy pójść po linii najmniejszego oporu i wybrać jednakowe drzwi do różnych pomieszczeń. Ale naprawdę nie warto tego robić – przecież różne pomieszczenia mają różne funkcje i przeznaczenie. Dlatego drzwi warto dobrać indywidualnie po poszczególnych pomieszczeń. Nie musimy się przy tym martwić, że w naszym mieszkaniu zapanuje stylistyczny bałagan – producenci oferują drzwi w bardzo dużym wyborze, w ramach poszczególnych linii wzorniczych. Takie drzwi doskonale do siebie pasują, a jednocześnie można dopasować je do specyfiki danego pomieszczenia. Zatem, jakie powinny być drzwi do sypialni? Wiele zależy od naszych indywidualnych preferencji i potrzeb.

Drzwi do sypialni – pełne, czyli ciche

Jeżeli zależy nam na jak najlepszym wyciszeniu sypialni i odcięciu jej od niepotrzebnych bodźców, powinniśmy wybrać drzwi pełne. Takie drzwi nie będą też przepuszczać światła z wnętrza mieszkania. Jeżeli dodatkowo okna w sypialni zaopatrzymy w rolety zaciemniające, będziemy mieli warunki do regenerującego snu nawet w środku słonecznego dnia. Drzwi pełne do sypialni powinny wybrać osoby, którym zależy na pełnej prywatności, ciszy i „odcięciu” sypialni od reszty mieszkania.

Dowiedz się: Jakie rolety rzymskie warto wybrać do sypialni

A może drzwi przeszklone do sypialni?

W sypialni możemy także zamontować drzwi z przeszkleniami. Oddzielą one sypialnię od pozostałej części mieszkania, ale dadzą też wrażenie pewnej integralności całej przestrzeni. Przez drzwi z przeszkleniami będzie wpadać światło, a sypialnia będzie wydawała się większa. Oczywiście w drzwiach do sypialni warto zastosować takie przeszklenia, które więcej zasłaniają niż pokazują.
 Najczęściej, wybierając drzwi z jednej kolekcji mamy do wyboru kilka wariantów przeszkleń, o mniejszej lub większej powierzchni, o różnej przeźroczystości i kolorze – mówi Adam Hucz, Marketing Manager w firmie Invado. – Świetnym wyborem do sypialni są skrzydła z wąskimi szklanymi wstawkami, które wyglądają bardzo efektownie, ale nie zdradzają, co dzieje się po drugiej stronie drzwi.
Innym rozwiązaniem zapewniającym poczucie prywatności są drzwi z przeszkleniami wykonanymi z mleczno-matowej szyby.

Podpowiadamy: Jak wybrać drzwi wejściowe do mieszkania w bloku

Funkcjonalne drzwi do małej sypialni

Dość często się zdarza, że nasza sypialnia jest mała, a tradycyjnie otwierane drzwi, dodatkowo zabierają jej przestrzeń. W takiej sytuacji warto się zdecydować na drzwi łamane lub przesuwne. Zajmują one znacznie mniej miejsca niż zwykłe drzwi. Różnią się od nich konstrukcją i montażem. Drzwi łamane dzielą się na dwie symetryczne części, które po otwarciu zajmują bardzo mało miejsca. Natomiast drzwi przesuwne otwierają się wzdłuż powierzchni ściany (jest możliwe także ukrycie drzwi przesuwnych wewnątrz ścianki, ale musi ona mieć odpowiednią konstrukcję). Tego typu drzwi pozwalają zaoszczędzić przestrzeń, ale musimy się liczyć z tym, że nie zapewnią skutecznej izolacji akustycznej.

Zanim wybierzemy drzwi do sypialni, zastanówmy się na czym nam zależy – i uwzględniając te elementy, wybierzmy drzwi, jakie nam się podobają (i na jakie nas stać). Wybór drzwi jest naprawdę duży.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Invado

Polecamy Ci również

Zobacz także