Wybór profili okiennych ma znaczenie! Sprawdź, jak wybrać odpowiednie okna

0
Wybór profili okiennych ma znaczenie! Sprawdź, jak wybrać odpowiednie okna

Klasyczne, białe okna PCV odchodzą już w zapomnienie. Współczesne rozwiązania technologiczne sprawiły, że w ofertach producentów okien pojawiło się wiele interesujących, wielobarwnych profili okiennych. Większość z nich świetnie sprawdzi się w nowoczesnych domach oraz mieszkaniach. Poniżej podpowiemy jak możesz połączyć różne kolory profili okiennych.

Klasyczne drewniane okna, czyli REHAU KALEIDO WOODEC

Jeżeli zastanawiasz się nad wyborem pomiędzy profilami okiennymi z naturalnego drewna i PCV, wybór nie zawsze jest oczywisty. Okna drewniane zapewniają atrakcyjny wygląd, który łatwo dopasować do każdego budynku. Niestety są przy tym mniej praktyczne. Z kolei okna PCV pozwolą Ci cieszyć się wysokim komfortem użytkowania i bardzo dobrymi parametrami termoizolacyjnymi, ale ich monotonny wygląd i jednolita barwa nie zawsze spełnią Twoje oczekiwania estetyczne.

Ciekawą opcją, łączącą zalety obydwu rozwiązań są profile okienne z okleiną KALEIDO WOODEC. Jeżeli szukasz najwyższej jakości i estetycznych okien, to wybór dla Ciebie!

W ofercie znajdziesz trzy warianty matowych oklein okiennych o strukturze drewna. Efekt wizualny okazuje się imponujący, a gotowe okna są niemal nie do odróżnienia od tych drewnianych. To sprytne rozwiązanie, które łatwo skomponujesz zarówno z nowoczesną, jak i bardziej tradycyjnym wyglądem budynku.

Nowoczesne akcenty kolorystyczne w okleinach okien KALEIDO FOIL

REHAU wprowadził też do swojej oferty okien nowoczesne okleiny drewnopodobne, w kolorach jednolitych oraz metalicznych. Jest to grupa wyjątkowo trwałych produktów, które skutecznie zwiększają atrakcyjność profili okiennych z PVC.

Okleina okien KALEIDO FOIL powstaje z dwóch warstw. Pierwszą jest warstwa w kolorze jednolitym bądź zadrukowana motywem drewnopodobnym. Jest to baza pod okleiny barwne. Na wierzchu znajduje się wyjątkowo trwała powłoka z PMMA. Jej zadaniem jest ochrona koloru okien, zapobieganie odbarwieniu i zabezpieczenie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Nie możesz zdecydować się na jeden odcień okien? Wybierając okna REHAU masz możliwość zastosowania dwóch barw, jedną po stronie zewnętrznej okna, drugą od wewnątrz pomieszczenia! Ta unikalna opcja pozwoli Ci dopasować okna do stylistyki każdego wnętrza, a jednocześnie do elewacji. Pełną paletę kolorystyczną znajdziesz  na stronie REHAU klikając tutaj.

 

Szlachetne wykończenie okien lakierem KALEIDO PAINT

Lakiery z serii KALEIDO PAINT są kolejnym rozwiązaniem, które zapewni Ci pełną personalizację koloru. W tym przypadku stworzysz wyjątkowe okno, w pełni dopasowane do aranżacji budynku.

Lakiery REHAU KALEIDO PAINT są nakładane na profile okien w kilku warstwach. Dzięki temu zapewniają trwałość oraz optymalną ochronę przed blaknięciem. Do wyboru masz powierzchnie matowe i błyszczące, ustrukturyzowane bądź gładkie. Możliwości są bardzo szerokie. Dla przykładu, gładki profil okienny w barwie metalicznej możesz skomponować z białą barwą nowoczesnej elewacji budynku. Możliwość dopasowania do stylistyki aranżacyjnej jest tu niemal nieograniczona.

Nowoczesne nakładki aluminiowe na okna KALEIDO COVER

Aluminium jest modnym materiałem wykończeniowym, nadającym atrakcyjny design powierzchni, również w przypadku okien. Nakładki KALEIDO COVER to rozwiązanie łączące efektowny wygląd aluminium oraz tworzywa sztucznego PVC. Z łatwością dopasujesz je do większości nowoczesnych elementów wystroju pomieszczeń czy do zewnętrznej, nowoczesnej architektury.

 

Nakładki z serii REHAU KALEIDO COVER idealnie dopasowują się do kształtu profili okiennych , co zapewnia wysoką żywotność. Są też bezpieczne w codziennym użytkowaniu i zwiększają walory wizualne całego okna. Co ciekawe, produkty występują w ponad 170 kolorach palety barw RAL, dając Ci możliwość pełnego dopasowania do Twojego domu czy mieszkania.

Paleta barw KALEIDO COVER zawiera nakładki okienne malowane proszkowo, anodowane i lakierowane. Wszystkie opcje są odpowiednio zabezpieczone przed działaniem niekorzystnych warunków pogodowych, nadmiernej wilgoci oraz intensywnych promieni słonecznych.

Jak widać, nowoczesne rozwiązania producentów okien dają nam wiele bardzo ciekawych możliwości. Innowacyjne okleiny, lakiery i nakładki sprawiają, że profile okienne zyskują całkowicie nowy, niebanalny wygląd. Jeżeli chcesz, aby Twoje okna i elewacja wyróżniały się spośród monotonnych zabudować – to rozwiązanie jest dla Ciebie!

 

Wybierz okna, dzięki którym Twój dom będzie wyjątkowy

Okna wykończone stonowanymi kolorami są zazwyczaj wybierane w nowoczesnych domach jednorodzinnych. Barwy bardziej wyraziste pozwalają na wizualne podkreślenie wybranego fragmentu aranżacji. Okna będą idealnie komponowały się w wielu współczesnych budynkach, które mają wyróżniać się efektownym i niecodziennym wyglądem. Ostateczny wybór barwy i sposobu wykończenia okiennych zależy wyłącznie od Twoich upodobań wizualnych.

 

Oceń artykuł
4,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

, , ,

Polecamy Ci również

Zobacz także