Wyróżnienia dla Roto

Firma Roto została nagrodzona Laurem Konsumenta za serię okien dachowych Roto Designo, natomiast zakład produkcyjny Roto w Niemczech otrzymał tytuł „Fabryki Roku 2010”.

odkrycie roku roto Decyzją Komisji Weryfikacyjnej redakcji „Rzeczpospolitej” seria okien dachowych Roto Designo została uznana za Odkrycie Roku 2010 w 6 edycji programu Laur Konsumenta.
Zaufanie klientów do marki to najwyższe wyróżnienie, jakie może dostać firma i jej produkt. Laur Konsumenta to niezwykła nagroda, jest bowiem przyznawana przez samych klientów. Klienci docenili w energooszczędnej linii okien dachowych Designo połączenie nowoczesnego wzornictwa z najlepszymi na świecie parametrami izolacyjnymi wsród okien uchylno-obrotowych. Dlatego też wartość godła Laur Konsumenta dla zwycięzców jest bardzo znaczącą formą rekomendacji przyznawaną tylko najlepszym.

Natomiast zakład produkcyjny Roto w Bad Mergentheim (Niemcy) otrzymał tytuł „Fabryki Roku 2010” w ramach tegorocznej edycji Konkursu „Industrial Excellence Award” – najbardziej renomowanym w branży przemysłowej konkursem o międzynarodowej randze.
Konkurs został przeprowadzony przez Ekonomiczną Szkołę Wyższą Przedsiębiorczości (WHU) w Koblencji i INSEAD Management Business School w Fontainebleau (Francja) we współpracy z pismem „WirtschaftsWoche”. Obie placówki jako liderzy w kształceniu kadry kierowniczej wyróżniają co roku wiodące na rynku przedsiębiorstwa z całej Europy. W ostatnich latach jury przyznało ten zaszczytny tytuł takim firmom jak BMW, Simens czy Fujitsu.

Wyróżnienia dla Roto - zdjęcie 2W ciągu piętnastoletniej historii przyznawania tej nagrody, wybór po raz pierwszy padł na przedsiębiorstwo z branży budowlanej. Prezes zarządu Erich Rosenkranz podkreśla, że przyznane wyróżnienie jest  przede wszystkim zasługą zaangażowania pracowników przedsiębiorstwa, którzy identyfikują sie załogi z firmą.
Obok niezwykłego zaangażowania „Rodziny Roto” trzyosobowe jury było pod wrażeniem „jasnego strategicznego kierunku” przedsiębiorstwa z tradycjami. Roto zdobyło punkty również za kierowanie się korzyścią dla klienta, ukierunkowanie oferty na produkty najwyższej jakości i zaangażowanie w przyszłościową dziedzinę systemów solarnych.
Pozytywnie oceniono również decyzję o wycofaniu produktów Roto z marketów budowlanych i powierzeniu ich tylko i wyłącznie profesjonalnym partnerom handlowym i dekarzom.
Zsynchronizowany system produkcji o wysokiej wydajności wykorzystujący najnowszą technikę, która skraca czas produkcji, niewielkie zapasy magazynowe i niskie obciążenie kapitałowe to kolejne atuty.

Oficjalne wręczenie nagrody odbędzie sie 8 września w Düsseldorfie - wtedy zostanie wyłoniony także europejski zwycięzca konkursu. Roto jest jednym z ważniejszych pretendentów również do tej nagrody – oznacza to możliwość udowodnienia swojej wiodącej pozycji także w Europie.

Oceń artykuł
4,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Roto Frank Okna Dachowe

Polecamy Ci również

Zobacz także