Zamek biometryczny do drzwi

6
Zamek biometryczny do drzwi

drzwi z zamkiem biometrycznymZamek biometryczny do drzwi to nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu nie musimy obawiać się zgubienia kluczy do drzwi, a także cieszyć się bezpieczeństwem w domu.

W zamku biometrycznym do drzwi, rolę klucza spełniają nasze odciski palców. Zamek identyfikuje właściciela, czy inną osobę uprawnioną do otwierania drzwi, skanując nasze linie papilarne i porównując je z wzorami umieszczonymi w bazie zamka. Możliwe jest zapamiętanie 99 wzorów odcisków palców, dzięki czemu wszyscy mieszkańcy domu mogą otwierać drzwi wejściowe, nie nosząc tradycyjnych kluczy do nich.

Zamki biometryczne wyróżniają się bardzo wysokim stopniem bezpieczeństwa. Odciski palców są niepowtarzalne i niezmienne, a podrobienie takiego „klucza” jest niemożliwe. Dodatkowo w czytniku zamka nie jest przechowywany obraz odcisku palca, ale odpowiedni dla niego kod binarny, na podstawie którego nie można odtworzyć układu linii papilarnych.
Poza opcją standardową, zamki biometryczne można dodatkowo połączyć z alarmem. Wtedy zarówno zamek, jak i alarm uruchamiamy wybranym palcem – np. do aktywacji zamka używamy palca wskazującego, a do uruchomienia alarmu – kciuka. W sytuacji, kiedy ktoś zmusza nas do otwarcia drzwi, wystarczy, że kciuka użyjemy do otwarcia drzwi, a ochrona otrzyma cichą informację o podejrzanym zdarzeniu.

zamek biometryczny do drzwi

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz
Więcej na ten temat:

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Stolpaw

Polecamy Ci również

Zobacz także