Zamek do drzwi

Zamek do drzwi

Zamekbezpieczny dom do drzwi zewnętrznych sterowany cylindrem Maco Z-TF gwarantuje optymalne trzymanie skrzydła drzwiowego w sześciu punktach.

Zamek do drzwi wyposażony jest w:

  • 2 zapadki multifunkcyjne
  • 2 czopy rolkowe i.S.
  • 1 zapadkę korbową w standardzie
  • 1 masywny rygiel

Tradycyjne zamki do drzwi przytrzymują drzwi tylko jedną zapadką, natomiast zamek Z-TF wyposażony jest w trzy zapadki i dodatkowo trzy punkty ryglujące.

Gwarancja szczelnych drzwi

Natychmiast po zamknięciu drzwi skrzydło zostaje przytrzymane w trzech punktach: środkowa zapadka oraz dwie zapadki multifunkcyjne bez dodatkowego ryglowania. Trzy punkty zapewniają optymalny, stały docisk na całej wysokości drzwi.
Program zamków Z-TF został znacząco rozbudowany, dzięki czemu możliwa jest produkcja drzwi niskich w wymiarze 1700-2000 mm oraz drzwi wysokich w wymiarze 2300-2600 mm, jak również
w opcji spełniającej wymagania normy WK2.    

Z punktu widzenia oszczędności energii, trzy zapadki gwarantują lepszą szczelność drzwi, co
w rezultacie wiąże się z podwyższeniem właściwości akustycznych i termicznych.

zamek do drzwi

Zamek do drzwi - większe bezpieczeństwo

Zamek do drzwi umożliwia dodatkowe ryglowanie dzięki dwóm czopom rokowym i.S. oraz masywnemu ryglowi. Zintegrowane, płynnie działające zabezpieczenie przed cofnięciem się zapadek, automatycznie dopasowuje się do luzu wrębowego i uniemożliwia cofnięcie zapadek MF. Grupa zamków do drzwi Z-TF została uzupełniona o zamek do drzwi spełniający wymagania klasy utrudniającej włamanie WK2 - zamek wyposażony w 8 punktów ryglujących.

Zamek do drzwi Z-TF z elektrozaczepem

To możliwość wygodnego i komfortowego otwierania drzwi wejściowych, poprzez naciśnięcie przycisku. Jest to jedna z charakterystycznych zalet, jakie ma zamek Z-TF PROTECT, gwarantujący pełną kompatybilność z dostępnymi na rynku symetrycznymi elektrozaczepami.

Systemy zdalnej obsługi

Pełna kompatybilność elektrozaczepu z systemami zdalnej obsługi, jak np. systemy biometryczne (odcisk linii papilarnych) lub transponder.

Prosty montaż

Zamek do drzwi Z-TF jest zamkiem uniwersalnym, lewym lub prawym. Nie wymaga frezowania pod zaczepy i.S. oraz zaczepy zapadek. Dzięki regulowanym zaczepom zapadek mamy możliwość zmiany docisku.

Zamek do drzwi łatwy w obsłudze

Zastosowana zasuwnica gwarantuje płynne funkcjonowanie, drzwi zamykają się delikatnie, płynnie, a przede wszystkim cicho. Łagodny docisk wystarcza, aby zapadki wślizgnęły się niemal bezszelestnie. W pozycji zamkniętej drzwi od wewnątrz obsługiwane są za pomocą klamki, natomiast od strony zewnętrznej kluczem. Klucz pozwala na zaryglowanie, jak i odryglowanie drzwi. Wyjątkowo odporna na korozję powłoka Tricoat zapewnia optymalną jakość zamka Z-TF.

Zamek do drzwi Z-TF jest kompatybilny ze standardowymi, symetrycznymi elektrozaczepami. Przy ich zastosowaniu drzwi wejściowe domu wielorodzinnego mogą być obsługiwane przez wszystkich mieszkańców za pomocą klawiatury.

Zobacz więcej

Oceń artykuł
4,60 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: MACO

Polecamy Ci również

Zobacz także