Zapytanie ofertowe

Roto Frank Okna Dachowe

Firmy handlowe / dystrybutorzy, Producenci / Importerzy

ul. Lubelska 104, 21-100 Lubartów, lubelskie

Roto Frank Okna Dachowe
Oceń firmę
3,80 / 20 głosów
Dodany 02.06.2009, 13:41
Oferta Opis Galeria Filmy Cenniki Zamów Materiał

Zaawansowanie rozwiązań technicznych, bezpieczeństwo, wygoda użytkowania, oraz nowoczesna stylistyka to stałe atuty okien dachowych Roto. O ich trwałości i komforcie użytkowania decyduje również klasa zastosowanych okuć okiennych, których Roto jest liderem wśród ich producentów.

Rodzaje okien dachowych:

 • obrotowe
 • obrotowe zdalnie sterowane
 • wysokoosiowe
 • uchylno-wysokoosiowe
 • automatyczne uchylno-wysokoosiowe

Obrotowe okno dachowe Designo R4

Okno dachowe Designo R4 posiada oś obrotu w połowie wysokości, obsługiwane jest jedną klamką znajdującą się u dołu okna. Okno charakteryzuje się nowoczesnym wzornictwem oblachowania zewnętrznego w wyjątkowej kolorystyce antracyt metallic. Okno dostępne jest z 2-szybowym pakietem energooszczędnym Roto blueLine z szybą zewnętrzną hartowaną lub z 2-szybowym szkleniem energooszczędnym  Roto blueLine Plus z zewnętrzną szybą hartowaną pokrytą powłoką samoczyszczącą Aquaclear oraz wewnętrznym szklem bezpiecznie klejonym  6mm z ochroną przed hałasem.
Zalety okna:

 • efektywne wietrzenie - oś obrotu okna w połowie wysokości
 • łatwy i przyjazny montaż oszczędzający czas
 • nowoczesny design i kolor zewnętrznego oblachowania antracyt metallic
 • 3 klasa bezpieczeństwa
 • jakość  „german made": wytrzymałość i niezawodność produktu 
 • możliwość regulacji pomontażowej - likwidacja przekoszeń powstałych wskutek pracy więźby dachowej

obrotowe okno dachowe Designo R4

obrotowe okno dachowe Designo R6Obrotowe okno dachowe
Designo R6

Designo R6 to klasyczne rozwiązanie, posiadające oś obrotu w połowie wysokości, obsługiwane jedną klamką znajdującą się u dołu okna. Okno charakteryzuje się nowoczesnym wzornictwem oblachowania zewnętrznego w wyjątkowej kolorystyce antracyt metallic oraz obniżonym montażem w dachu. Zaletą okna dachowego Designo R6 jest seryjnie zamontowany termo-blok WD, poprawiający parametry izolacyjne okna o 15% oraz, jak w każdym innym oknie Roto, możliwość regulacji pomontażowej, która pozwala na likwidację przekoszeń powstałych w wyniku pracy więźby dachowej.

Obok standardowego szklenia energooszczędnego Roto blueLine oraz Roto blueLine Plus okno Designo R6 dostępne jest także w wersji z potrójnym szkleniem niskoemisyjnym Roto blueTec i Roto blueTec Plus. Okna dachowe z tym niskoemisyjnym szkleniem z powodzeniem spełniają wymagania stawiane domom energooszczędnym oraz pasywnym XXI wieku. 3-szybowe pakiety zastosowane w oknach Designo R6 posiadają zewnętrzną szybę hartowaną odporną na gradobicie oraz wewnętrzną szybę bezpieczną klejoną, która zapewnia bezpieczeństwo użytkowania.

W zachowaniu okna przez dłuższy czas w czystości pomoże zastosowana w obu przypadkach powłoka samoczyszcząca Aquaclear. Innowacyjna technika okuć oraz pakiet szybowy blueTec oraz blueTec Plus w oknach Roto z jednej strony zatrzymuje energię wewnątrz pomieszczenia,
z drugiej strony natomiast pozwala na pozyskanie energii ze słońca czego efektem końcowym jest pozytywny bilans energetyczny. Finalnie oznacza to mniejsze koszty ogrzewania.

 • szklenie Roto blueTec: Uw=1,0 W/m²K, Ug=0,8 W/m²K,
 • szklenie Roto blueTec Plus: Uw=0,8 W/m²K (dla okien z PVC), Ug=0,5 W/m²K

Okna obrotowe Designo R4 i R6 RotoTronic
Zdalnie sterowane

W miejscach trudno dostępnych i w połączeniach wielokrotnych doskonale sprawdzają się okna obrotowe Designo  R4 i R6 RotoTronic. Wyposażone są one w napęd elektryczny, pozwalający na obsługę okna za pomocą przełącznika ściennego (RotoTronic E) lub pilota (RotoTronic EF). Czujnik deszczu dostępny jest w standardzie i zleca ich automatyczne zamknięcie w przypadku wystąpienia opadów.

Okna Designo R6 RotoTronic są doskonałym uzupełnieniem okien Designo R8, Designo R4 pasują do R7. Ten sam kolor oblachowania i obniżony montaż w dachu sprawia, że tworzą razem w połaci dachowej harmonijną całość.

 • zdalnie sterowane okno obrotowe (oś obrotu w ½ wysokości okna)
 • doskonałe dla trudno dostępnych miejsc w kombinacji z oknami R7, R8
 • obsługa za pomocą przełącznika w ścianie (RotoTronic E), pilota (RotoTronic EF) lub z modułem solarnym (RotoTronic SF)
 • fabrycznie montowany termo-blok WD
 • 3 klasa bezpieczeństwa
 • możliwość regulacji pomontażowej
 • likwidacja przekoszeń powstałych wskutek pracy więźby dachowej.

okno obrotowe zdalnie sterowane Designo R6


Dowiedz się więcej o oknach dachowych Roto Frank - zamów bezpłatne
materiały informacyjne.

Wysokoosiowe okno dachowe Designo R7

Model Designo R7 to unikalne i funkcjonalne rozwiązanie Roto, które znacznie odbiega od tradycyjnego okna dachowego. Podstawową różnicą jest położenie osi obrotu - w przypadku okna Designo R7 została ona umieszczona dokładnie w ¾ wysokości okna, zapewniając w ten sposób dużo wyższy komfort jego obsługi. Otwarte skrzydło okna „nie wchodzi do pomieszczenia”, a tym samym nie zmniejsza wewnętrznej przestrzeni i pozwala na swobodne i bezpieczne  poruszanie się w jego pobliżu w pozycji wyprostowanej. Klamka znajduje się u dołu okna, dzięki czemu dostęp do niej jest wygodny, nawet gdy okno dachowe jest wysoko zamontowane.

Okno dachowe Designo R7 to także lepiej  przemyślane rozwiązanie konstrukcyjne - wąskie profile skrzydła i większa powierzchnia szyby dostarczają na poddasze dużą ilość naturalnego światła. System okuć pozwala także na obrót okna o 120 stopni do pozycji do mycia, dzięki której dostęp do szyby zewnętrznej jest bezpieczny i niezwykle łatwy. Bez trudu pozwala ona na utrzymywanie okna w nienagannej czystości.

Okna linii Designo zaprojektowano ze szczególną starannością. Unikalne wzornictwo osiągnięto dzięki ergonomicznemu kształtowi okna oraz wyjątkowemu kolorowi zewnętrznego oblachowania antracyt metallic. Oblachowanie okna nie posiada wkrętów, całość mocowana jest na zatrzaski, co znacznie skraca czas montażu, zapewniając także większą szczelność. Dodatkowo zastosowanie energooszczędnego szklenia Roto blueLine oraz termo-bloku WD (opcja) pozwala na oszczędność energii i zmniejszenie kosztów ogrzewania.

okno wysokoosiowe Designo R7

Automatyczne okno uchylno-wysokoosiowe RotoComfort i8

Okno dachowe Designo R8 wyróżnia się spośród innych pokrewnych produktów na ryku dzięki unikalnemu wzornictwu. Nowoczesny, ergonomiczny kształt i niższy montaż w dachu zapewniają optymalne zintegrowanie okna z połacią dachu. Co więcej, Designo R8 to także wyjątkowy i bardzo praktyczny kolor zewnętrznego oblachowania - antracyt metallic.

Dzięki zastosowaniu okuć światowego lidera Designo R8 posiada dwa systemy otwierania sterowane jedną ergonomiczną, wielofunkcyjną klamką. Pierwsza - uchylna pozycja otwartego skrzydła - zapewnia bezpieczny i wygodny dostęp do otwartego okna. Kolejna - wysokoosiowa w ¾ wysokości okna - gwarantuje efektywne wietrzenie i możliwość wyglądania przez otwarte okno bez żadnych utrudnień w pozycji wyprostowanej. Dodatkowo automatyczna blokada okna w pozycji do mycia zapewnia bezpieczeństwo podczas pielęgnacji. Okna dachowe Designo R8, jak każde okno Roto można regulować po zamontowaniu, gdy wskutek pracy więźby dachowej powstają przekoszenia.

Uchylno-wysokoosiowe okno dachowe Designo R8 jest dostępne w wersji drewnianej i PVC - tradycyjnie w kolorze białym, a także w 5 praktycznych kolorach okleiny drewnopodobnej: złoty i czarny dąb, sosna, orzech oraz mahoń. Dzięki temu nie tylko pasuje do każdego wnętrza, ale i podkreśla jego wyjątkowy charakter.

Uchylno-wysokoosiowe okno dachowe Designo R8 to niezwykle energooszczędny produkt Roto, posiadający seryjnie montowany dwuczęściowy termo-blok WD oraz 2 rodzaje szklenia do wyboru.

automatyczne okno uchylno-wysokoosiowe RotoComfort i8

Okno uchylno-wysokoosiowe RotoComfort i8

Nadszedł czas, aby na nowo zdefiniować komfort mieszkania na poddaszu. Okno RotoComfort i8 jest pierwszym w pełni automatycznym oknem uchylno-wysokoosiowym, w którym napęd okna został całkowicie zintegrowany z jego konstrukcją, pozostając niewidocznym dla użytkownika poddasza. Obsługa okna jest możliwa za pomocą przełącznika, pilota, smartfona bądź tabletu. Dodatkowo okno otwiera się szybciej niż w innych tradycyjnych modelach okien dachowych zdalnie sterowanych i dostępne jest z niskoemisyjnym pakietem szybowym, który pozwala na oszczędność energii.
okno uchylno-wysokoosiowe RotoComfort i8Zalety w skrócie

 • pierwsze w pełni automatyczne okno uchylno-wysokoosiowe
 • łatwe sterowanie za pomocą pilota, przełącznika lub domowej sieci WLAN dzięki połączeniu z systemem BeckerBox cc31. 
 • bardzo cicha praca napędu sterującego
 • wyposażone w czujnik deszczu
 • niewidoczny układ napędowy
 • możliwość sterowania czasowego
 • bezpieczeństwo dzięki automatycznym ryglom okna
 • spełnia najwyższe standardy termoizolacji
 • kompatybilne z systemem RotoMatic oraz z systemem KNX (światowy standard zarządzania i kontroli urządzeń i budynków)
 • nowoczesny design i kolor zewnętrznego oblachowania - antracyt metallic

Szklenie:
Roto blueLine
2-szybowy pakiet energooszczędny: od zewnątrz szkło hartowane
Ug=1,0 W/m2K

Roto blueLine Plus
2-szybowy pakiet energooszczędny: od zewnątrz szkło hartowane pokryte powłoką samoczyszczącą Aquaclear, 3 klasa ochrony przed hałasem, od wewnątrz szyba bezpieczna klejona
Ug=1,0 W/m2K

Roto blueTec
3-szybowy pakiet do domów energooszczędnych z zewnętrzną i środkową szybą hartowaną, od wewnątrz szkło bezpieczne klejone, wypełnienie argonem, powłoka samoczyszcząca Aquaclear
Uw=1,0 W/m²K
Ug=0,8 W/m²K

Roto blueTec Plus
3-szybowy pakiet do domów pasywnych z zewnętrzną i środkową szybą hartowaną, od wewnątrz szkło bezpieczne klejone, wypełnienie kryptonem, powłoka samoczyszcząca Aquaclear
Uw = 0,8 W/m²K (dla okien z PVC)
Ug = 0,5 W/m²K

Roto acusticLine NE
3-szybowy pakiet niskoemisyjny, od zewnątrz szyba bezpieczna klejona 8mm pokryta powłoką Aquaclear, wypełnienie kryptonem, od wewnątrz szyba bezpieczna klejona 6mm, 4 klasa ochrony przez hałasem
Uw=1,0 W/m²K
Ug=0,7 W/m²K

Szklenie Roto blueTec

 • 3-szybowy pakiet do domów energooszczędnych z zewnętrzną i środkową szybą hartowaną, od wewnątrz szkło bezpieczne klejone, wypełnienie argonem, powłoka samoczyszcząca Aquaclear
 • Uw=1,0 W/m²K,
 • Ug=0,8 W/m²K

Szklenie Roto blueTec Plus

 • 3-szybowy pakiet do domów pasywnych, z zewnętrzną i środkową szybą hartowaną, od wewnątrz szkło bezpieczne klejone, wypełnienie kryptonem, powłoka samoczyszcząca Aquaclear
 • Uw=0,8 W/m²K (dla okien z PVC)
 • Ug=0,5 W/m²K

Akcesoria do okien:

 • rolety przeciwsłonecznerolety przeciwsłoneczne- wykonane z wysokogatunkowego, zmywalnego poliestru o trwałym wybarwieniu w szerokiej palecie kolorów i deseni. Dostępne są w dwóch wersjach: "standard" z dolną listwą w kolorze aluminium i haczykami blokującymi roletę w trzech położeniach; "exclusiv" dodatkowo z blendą górną, maskującą rolkę tkaniny. Roleta do okien obrotowych może przyjmować trzy blokowane haczykami położenia oraz prowadnicami, które pozwalają ustawić roletę w dowolnym położeniu.


 • rolety zaciemniającerolety zaciemniające - tkanina rolety powleczona jest z jednej strony aluminiową reflektorową warstwą, która całkowicie eliminuje dostęp światła.

 

 

 • żaluzjeżaluzje - to efektywna ochrona przeciwsłoneczna i doskonała kontrola nasłonecznienia wnętrza. Możliwe jest ręczne ustawienie lameli za pomocą pokrętła oraz obsługi elektrycznej (sterowanie może odbywać się za pomocą przełącznika umieszczonego w ścianie lub za pomocą pilota). Do wyboru 18 kolorów lameli, profile dostępne w kolorze białym i aluminium. Żaluzje są idealne do pomieszczeń o zwiększonej wilgotności powietrza. 

Do wyboru 13 kolorów lameli.

 • rolety plisowanerolety plisowane - ochrona przeciwsłoneczna, zaciemnienie lub specjalna dekoracja - roleta plisowana pozwala spełniać wszystkie te indywidualne życzenia. Materiał rolety prowadzony jest bezstopniowo w bocznych prowadnicach, bez możliwości przenikania światła na krawędziach. Rolety plisowane wykonywane są z różnego typu tkanin: od materiałów przepuszczajacych światło, przez tkaniny dekoracyjne po materiały nieprzepuszczające światła. W sumie to 36 wzorów i kolorów oraz 2 sposoby obsługi: manualny lub elektryczny.

 • markizy zewnętrznemarkizy zewnętrzne - siateczka z włókna szklanego, powleczona tworzywem odpornym na działanie czynników atmosferycznych, które pochłania i odbija promieniowanie cieplne zanim dotrze ono do szyby. Ażurowa struktura markizy nie zasłania widoku za oknem. Rozpięta nad oknem markiza nie utrudnia zamykania i otwierania okna a zwinięta chowa się pod oblachowaniem skrzydła.

 • markiza zewnętrzna Screenmarkiza zewnętrzna Screen - sterowana manualnie to doskonałe uzupełnienie akcesoriów wewnętrznych Roto, zapewnia efektywną ochronę przeciwsłoneczną.

 • rolety zewnętrznerolety zewnętrzne - precyzyjnie współdziałają z oknami dachowymi Roto. Spośród innych dostępnych na rynku rolet wyróżnia się tym, że nawet przy opuszczonej rolecie okno można bez problemu otworzyć i ustawić w pożądanym położeniu - np. po to, by przewietrzyć mieszkanie lub wychylić się przez okno bez konieczności zwijania rolety.

 

 

 • moskitiera do okien dachowychmoskitiera - kolejnym, niezwykle praktycznym rozwiązaniem wśród akcesoriów Roto, idealnie spełniającym się w ciepłych miesiącach roku, jest niewątpliwie moskitiera Roto. Stanowi ona doskonałą ochronę przed owadami przy otwartym oknie, jest również bardzo łatwa w montażu. Dodatkowym udogodnieniem jest fakt, że można ją otrzymać w dwóch wersjach - Standard oraz nowej – doskonalszej Transpatec. Materiał Transpatec to ekskluzywna siateczka wykonana wg najnowszej technologii produkcyjnej, o niemal niewidocznym splocie, która daje w porównaniu ze standardową wersją o 140% większą przepuszczalność i wymianę powietrza. Gwarantuje ponadto trwałość i odporność na rozrywanie.

  moskitiera Standardmoskitiera Transpatec
zdjęcie 1

Roto to światowy lider w technice okiennej. Dzięki ponad 75-letniemu doświadczeniu Roto nieustannie dostarcza swoim Klientom produkty najwyższej jakości.

 • dwie dywizje:
           technika okuć do okien i drzwi
           okna dachowe
 • 23 własne struktury sprzedażowe w Europie, USA i Chinach
 • łącznie ponad 3800 pracowników i ponad 600 mln EUR obrotu rocznie
 • grupa Roto - lider rynku od ponad 75 lat
 • ponad 500 mln okien z technologią Roto na świecie.


Roto w Polsce
Nasze okna dachowe i akcesoria produkowane są z najlepszych materiałów, dzięki czemu na długie lata zapewniają bezawaryjne użytkowanie i estetyczny wygląd. Zawdzięczamy to surowym normom w procesie produkcyjnym i wnikliwej kontroli jakości już gotowych produktów.

 • zakład produkcyjny i spółka dystrybucyjna w Lubartowie
 • produkcja okien dachowych z drewna i PVC
 • ponad 450 pracowników
 • profesjonalny zespół doradców handlowych i technicznych
 • nowoczesne centrum szkoleniowe RotoCampus.

Obiekty referencyjne firmy Roto

zdjęcie 8zdjęcie 9zdjęcie 10
roleta w oknie dachowym okno połaciowe duże okno dachowe okno dachowe uchylne okno wysokoosiowe okno w łazience łazienka na poddaszu okno uchylno-wysokoosiowe przeszklenie w dachu pokój dziecięcy na poddaszu dobrze doświetlone poddasze rolety do okien dachowych aranżacja poddasza pokój na poddaszu okno obrotowe okno na poddaszu otwieranie okna okno uchylno-obrotowe montaż okien prace przy montażu okna dachowego montaż okna dachowego okno dachowe Roto okno uchylno-wysokoosiowe okno dachowe Roto okno dachowe okno dachowe Roto wysokoosiowe okno dachowe okno dachowe wysokoosiowe okno dachowe Designo R7 okno dachowe -Okno wysokoosiowe Designo R7 pokój na podaszu łazienka z oknem okno w dachu okno dachowe -uchylno-wysokoosiowe okno połaciowe okno uchylno-wysokoosiowe okna uchylno-wysokoosiowe poddasze z oknami okna na poddasze okna dachowe okno dachowe Roto okno na poddasze okno dachowe rolety zaciemniające do okien rolety zaciemniające rolety markiza zewnętrzna

Twoje dane

Dane kontaktowe

Dane firmy (opcjonalnie)

Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również
NOVILA

Firmy handlowe / dystrybutorzy

Adres Opis

Towarowa 7

20-205 Lublin

lubelskie

Od 1998 roku zajmujemy się sprzedażą i montażem stolarki budowlanej.…

MEDOS

Firmy handlowe / dystrybutorzy

Adres Opis

Magazynowa 3

86-200 Chełmno

lubelskie

Firma MEDOS istnieje na polskim rynku od 1995 roku. W ciągu tych lat…

BOROWIEC

Firmy handlowe / dystrybutorzy

Adres Opis

Aleksandrów Czwarty 590

23-408 Aleksandrów

lubelskie

Oferujemy Państwu szeroki asortyment materiałów budowlanych, stali…

Zobacz także