Szyby - poradnik

Awarie szyb zespolonych

zdjęcie 1Oprócz wad fabrycznych w czasie użytkowania szyb zespolonych mogą się także zdarzać ich awarie. Oczywiście najbardziej powszechną jest pękanie szkła, na skutek działania różnorakich czynników. Jeżeli szyby pękają bez widocznej przyczyny zewnętrznej – warto je reklamować i domagać się zwrotu gotówki lub wymiany towaru na nowy. W przypadku, kiedy jesteśmy w stanie wskazać i udowodnić winę producenta – sprawa powinna zostać rozpatrzona na naszą korzyść. Jednak nie wszystkie awarie podlegają reklamacji. Nie otrzymany rekompensaty za straty, jeżeli do usterki przyczyniliśmy się sami. Może się tak zdarzyć np. na skutek niewłaściwego czyszczenia i konserwacji szyb zespolonych. Warto pamiętać, że producent przed rozpatrzeniem reklamacji raczej podda pękniętą szybę badaniu, które wyjaśni z jakich powodów uległa ona uszkodzeniu.

Czy warto zabudować balkon?

zabudowa balkonuZabudowanie balkonu stwarza szereg nowych możliwości aranżacyjnych oraz przyczynia się do zwiększenia metrażu mieszkania. Odpowiedź na postawione pytanie jest zatem oczywista. Nowoczesne zabudowy doskonale chronią przed opadami atmosferycznymi oraz osłaniają przed działaniem porywistego wiatru. Ich obecność powoduje zmniejszenie rachunków za ogrzewanie mieszkania, a balkon można wykorzystywać w praktyczny sposób przez cały rok. Można na nim urządzić przydomową oranżerię, zorganizować kącik wypoczynkowy lub przeznaczyć na inny dowolny cel. Ponadto, zabudowy balkonów parterowych zabezpieczają mieszkanie przed włamaniem.

Jak działa szkło samoczyszczące?

Szkło samoczyszczące wciąż jest nowością na rynku. Tajemnica tego produktu tkwi w specjalnej powłoce, dzięki której w obecności promieniowania UV na powierzchni szyby zachodzi proces fotokatalizy. W wyniku tego procesu rozkładowi ulegają zanieczyszczenia znajdujące się na szybie. Szkło samoczyszczące wykazuje także właściwości hydrofilowe, co oznacza, że woda na jego powierzchni nie może gromadzić się w krople. Najmniejszy nawet deszcz równomiernie spływa z powierzchni szyby i spłukuje z niej rozkładane przez fotokatalizę zabrudzenia. Okna do poddaszy z tego rodzaju szkłem na zamówienie wykonuje firma Velux.

okna w domu jednorodzinnym

Więcej na ten temat:

Zobacz także