Okna dachowe - poradnik

Balkon w dachu

balkon dachowy, fot. FakroNa poddaszu można zamontować zwykłe okno balkonowe (z dwoma pionowymi skrzydłami drzwiowymi) lub specjalne okno balkonowe. Górna część to standardowe okno dachowe – otwiera się uchylnie do góry do 45°, a dolna to okno kolankowe – pozostaje zamknięta lub otwiera się na bok. Jeśli otworzymy obie części, możemy wyjść na balkon.
Inny sposób na doświetlenie poddasza to balkon dachowy. Górne skrzydło otwiera się uchylnie pod kątem 45°, dolna część z barierkami po bokach wysuwa się. Niestety, jest to dość kosztowne rozwiązanie. Okna mogą też być połączone w system, przez co tworzą szeroki balkon.

Więcej na ten temat:

, ,

Kiedy najlepiej jest montować okna dachowe?

Osadzanie okien dachowych najlepiej przeprowadzić równocześnie z kryciem połaci dachowej. Ułatwia to prace montażowe i zmniejsza ryzyko wystąpienia nieszczelności oraz uszkodzeń pokrycia. Ale można również zamontować okna później, w już gotowym dachu.

okno dachowe

Ile czasu trwa montaż okna dachowego?

Doświadczona ekipa powinna zamontować okna dachowe w kilka godzin. Jednak montaż okna zależy od rodzaju dachu, wymiarów okna oraz tego, czy trzeba będzie naruszać konstrukcję dachu.

montaż okna dachowego

Zobacz także