Szyby - poradnik

Czy warto zabudować balkon?

zabudowa balkonuZabudowanie balkonu stwarza szereg nowych możliwości aranżacyjnych oraz przyczynia się do zwiększenia metrażu mieszkania. Odpowiedź na postawione pytanie jest zatem oczywista. Nowoczesne zabudowy doskonale chronią przed opadami atmosferycznymi oraz osłaniają przed działaniem porywistego wiatru. Ich obecność powoduje zmniejszenie rachunków za ogrzewanie mieszkania, a balkon można wykorzystywać w praktyczny sposób przez cały rok. Można na nim urządzić przydomową oranżerię, zorganizować kącik wypoczynkowy lub przeznaczyć na inny dowolny cel. Ponadto, zabudowy balkonów parterowych zabezpieczają mieszkanie przed włamaniem.

Jak działa szkło samoczyszczące?

Szkło samoczyszczące wciąż jest nowością na rynku. Tajemnica tego produktu tkwi w specjalnej powłoce, dzięki której w obecności promieniowania UV na powierzchni szyby zachodzi proces fotokatalizy. W wyniku tego procesu rozkładowi ulegają zanieczyszczenia znajdujące się na szybie. Szkło samoczyszczące wykazuje także właściwości hydrofilowe, co oznacza, że woda na jego powierzchni nie może gromadzić się w krople. Najmniejszy nawet deszcz równomiernie spływa z powierzchni szyby i spłukuje z niej rozkładane przez fotokatalizę zabrudzenia. Okna do poddaszy z tego rodzaju szkłem na zamówienie wykonuje firma Velux.

okna w domu jednorodzinnym

Więcej na ten temat:

Co to są szyby zespolone?

szyby zespoloneNowoczesne okna muszą charakteryzować się jak najwyższą izolacyjnością termiczną. Aby osiągnąć ten cel, producenci starają się m.in zminimalizować ilości ciepła uciekającego przez szyby. Dążenie do osiągnięcia tego celu zaowocowało powstaniem systemów szyb zespolonych. Przeszklenie okna składa się w takim przypadku z dwóch (lub więcej) tafli szkła typu float oddzielonych od siebie ramką dystansową. Przestrzeń między szybami wypełniona jest najczęściej gazem szlachetnym.

Zobacz także