Bramy - poradnik

Do czego służą naświetla w bramach garażowych?

brama do garażuPodobnie jak wszystkie pozostałe przeszklenia w domu – tak naświetla w bramach garażowych mają przede wszystkim za zadanie doświetlić pomieszczenie naturalnym światłem. Są zatem szczególnie przydatne w przypadku garaży pozbawionych okien. Wchodząc do garażu nie musimy za każdym razem zapalać światła, co przyczynia się do oszczędności energii elektrycznej. Ponad walory użytkowe przeszkleń – trzeba jednak postawić ich niepodważalne zalety estetyczne. Przeszklenia w bramach garażowych sprawiają, że budynek wygląda z zewnątrz ciekawiej i bardziej nowocześnie. Dzięki nim garaż usytuowany w bryle domu – przestaje być elementem dominującym nad całością budynku i lepiej harmonizuje z wejściem do domu. Najlepsze efekty wizualne uzyskuje się stosując naświetla w garażu w tym samym stylu, co przeszklenia w drzwiach wejściowych.

Więcej na ten temat:

,

Automatyka do bram

napęd bramy, fot. NiceNapędy instaluje się niemal do wszystkich rodzajów bram garażowych (uchylnych, segmentowych i rolowanych), jak i wjazdowych (przesuwnych i skrzydłowych). Automatyki nie trzeba kupować razem z bramą ani od razu jej montować.
Dobór automatyki warto powierzyć specjaliście. Jej rodzaj i parametry techniczne dopasowuje się do typu i szerokości bramy oraz jej ciężaru. Jeśli kupujemy napęd do bramy już użytkowanej, trzeba sprawdzić jej stan techniczny. Montaż napędu do bramy wymaga doprowadzenia instalacji elektrycznej.

Prawidłowy montaż bramy

Przed wyborem bramy należy najpierw określić, w jakich warunkach będzie pracować – jest to ważne dla jej prawidłowego funkcjonowania. Powinniśmy się zastanowić, jaki typ bramy będzie najbardziej odpowiedni w danym przypadku. Następnym ważnym krokiem jest odpowiednie przygotowanie otworu bramy. Należy otynkować nadproże, a podłogę wyłożyć posadzką. Ważne jest prawidłowe wypoziomowanie podłogi – pozostawione nierówności będą powodowały blokowanie się bramy i utrudniały jej otwieranie, mogą też prowadzić do niepotrzebnych strat ciepła. Montaż bramy najlepiej zlecić fachowcom.

brama wjazdowa

Więcej na ten temat:

,

Zobacz także