Drzwi - poradnik

Drzwi pełne czy przeszklone?

drzwi przeszkloneDrzwi pełne gwarantują dobrą izolację termiczną i akustyczną -stosujemy je w pomieszczeniach, które mają zapewniać ciszę i spokój, np. w sypialniach i gabinetach, a także w pomieszczeniach gospodarczych, spiżarniach lub pralniach.
Skrzydła z przeszkleniami sprawiają, że wnętrza wydają się jaśniejsze i optycznie większe. Drzwi przeszklone wybieramy do pomieszczeń ciemniejszych (bez okien), które chcemy doświetlić, np. do przedsionka lub łazienki. Drzwi z dużymi przeszkleniami montuje się często między pomieszczeniami, które chcemy połączyć, np. między jadalnią i kuchnią.
Pełne szklane drzwi zdobią wnętrze, dobrze izolują pomieszczenia, a jednocześnie, wpuszczając światło do wnętrza, rozświetlają je.

Więcej na ten temat:

,

Jak odnowić drzwi wewnętrzne?

zdjęcie 1Często chcielibyśmy odnowić nasze mieszkanie, ale nie możemy pozwolić sobie na remont, gdyż wiąże się on na ogół z dość wysokimi wydatkami. W takim momencie dobrym wyjściem jest odświeżenie, czy też odnowienie naszych niektórych mebli, drzwi, wypoczynków. Jeśli mamy np. drzwi z tłoczonych płyt, to możemy je przemalować na inny kolor. W przypadku drzwi drewnianych sprawa wygląda nieco gorzej, gdyż tutaj potrzebna jest tak właściwie ich renowacja i wtedy najlepiej udać się do fachowca. Jeszcze innych sposobem na odświeżenie wyglądu naszych drzwi wewnętrznych jest oklejenie ich specjalną naklejką na drzwi. Wybór motywów jest ogromny - od roślinnych, poprzez abstrakcję do zdjęć miast.

Więcej na ten temat:

,

Jakie wybrać drzwi antywłamaniowe?

drzwi antywłamanioweWybór odpowiednich drzwi antywłamaniowych jest bardzo ważny, gdyż od tego zależy bezpieczeństwo naszego mieszkania, czy domu. Przy wyborze drzwi antywłamaniowych powinniśmy zwrócić uwagę na ich cenę, budowę skrzydeł i ościeżnicy oraz wyposażenie. Dobre drzwi antywłamaniowe kosztują na ogół kilka tysięcy złotych, więc, jeśli znajdziemy drzwi kuszące ceną (500-1000 zł), możemy podejrzewać, że ich skuteczność będzie wątpliwa. Jeśli chodzi o budowę drzwi, to bardzo ważne jest, aby były wzmocnione. Powinny być wyposażone w pręty ze stali hartowanej oraz profile stalowe gięte. Wszystkie te elementy znajdują się wewnątrz skrzydła drzwiowego. W zależności od ceny drzwi możemy spodziewać się różnego rodzaju wyposażenia. W standardzie powinien znaleźć się zamek główny, zamek dodatkowy, wizjer i specjalne zawiasy umożliwiające zdjęcie drzwi.

Więcej na ten temat:

Zobacz także