Akcesoria do okien i drzwi - poradnik

Drzwi z wizjerem?

wizjerPonieważ wizjer obejmuje swym zasięgiem przestrzeń kilku metrów przed drzwiami, lepiej sprawdzi się w drzwiach do mieszkań lub domach położonych na nieogrodzonych działkach (w zabudowie szeregowej).
Nie warto stosować wizjera w drzwiach domów jednorodzinnych - nie będzie można rozpoznać osoby stojącej np. przy furtce. Lepszym rozwiązaniem będą w tym wypadku drzwi z przeszkleniami.

Więcej na ten temat:

Jak zamontować karnisz?

zdjęcie 1Przed zakupem nowego karnisza pamiętajmy aby dokładnie zmierzyć długość jaką potrzebujemy, jak również jaka jest odległość od ściany do końca parapetu. Drugi wymiar jest równie ważny co pierwszy, gdyż dzięki niemu będziemy wiedzieli jakiej długości wsporniki musimy kupić.

Przed przystąpieniem do montażu nowych karniszy powinniśmy wyznaczyć wysokość na której chcemy go powiesić. Następnie bierzemy wsporniki, przykładamy je do ściany i obrysowujemy zaznaczając miejsca w których musimy wykręcić dziurę, aby je zamontować. Pamiętajmy, że karniszach mających 2-2,5 metra warto zamontować już trzy wsporniki, aby całość była stabilniejsza. Kolejnym krokiem jest wywiercenie dziur w ścianie na kołki. Następnie wkładamy kołki, przykładamy wsporniki, przykręcamy i montujemy rury.

Więcej na ten temat:

Kontaktrony - co to jest?

Kontaktrony to proste i skuteczne magnetyczne czujniki otwarcia okna czy drzwi – część systemu alarmowego lub systemu kontroli dostępu. Niepożądane otwarcie okna powoduje przerwanie obwodu elektromagnetycznego, a to uruchomia alarm. Kontaktrony informują o próbie włamania jeszcze przed dostaniem się złodzieja do wnętrza domu.

zabezpieczenia okien

Więcej na ten temat:

Zobacz także