Bramy - poradnik

Gdzie kupić przeszkloną bramę garażową?

brama garażowaBramy garażowe, zarówno te przeszklone, jak nie – najlepiej jest zamawiać bezpośrednio od producentów. Warto jednak dokładnie przejrzeć ich oferty, bo ceny mogą się różnić nawet znacząco. Przed zakupem można też prześledzić cenniki autoryzowanych punktów sprzedaży. Kupowanie bramy w przypadkowym sklepie nie jest najlepszym pomysłem, gdyż nie mamy wówczas pewności co, do jakości produktu oraz płacimy dodatkowo za montaż i transport. Producenci natomiast, najczęściej koszty te wliczają w cenę bramy. Trzeba jednak pamiętać, że po złożeniu zamówienia – bramy nie będziemy mieli natychmiast. Na bramę uchylną z przeszkleniem będziemy czekali około dwóch tygodni, a na segmentową – około trzech tygodni.

Więcej na ten temat:

,

Przeszklenia w zgodzie z normami

Bramy garażowe podobnie jak pozostałe elementy stolarki budowlanej podlegają określonym restrykcjom. Polscy ich producenci powinni produkować je zgodnie z obowiązującą Polską Normą oraz dyrektywą Unii Europejskiej. Norma odnosi się także do przeszkleń w bramach garażowych. Zgodnie z nią naświetla nie mogą stanowić więcej niż 50% powierzchni bramy i nie powinno sytuować się ich w dolnych partiach tego elementu budowlanego. Ponadto, przeszklenia nie mogą stwarzać niebezpieczeństwa w przypadku ich rozbicia. Z tego też powodu powinno się je barwić, albo wyposażać w znaki ostrzegawcze, które mają za zadanie zapobiegać wejściu w kolizję ze skrzydłem bramy.

brama garażowa

Więcej na ten temat:

,

Do czego służą naświetla w bramach garażowych?

brama do garażuPodobnie jak wszystkie pozostałe przeszklenia w domu – tak naświetla w bramach garażowych mają przede wszystkim za zadanie doświetlić pomieszczenie naturalnym światłem. Są zatem szczególnie przydatne w przypadku garaży pozbawionych okien. Wchodząc do garażu nie musimy za każdym razem zapalać światła, co przyczynia się do oszczędności energii elektrycznej. Ponad walory użytkowe przeszkleń – trzeba jednak postawić ich niepodważalne zalety estetyczne. Przeszklenia w bramach garażowych sprawiają, że budynek wygląda z zewnątrz ciekawiej i bardziej nowocześnie. Dzięki nim garaż usytuowany w bryle domu – przestaje być elementem dominującym nad całością budynku i lepiej harmonizuje z wejściem do domu. Najlepsze efekty wizualne uzyskuje się stosując naświetla w garażu w tym samym stylu, co przeszklenia w drzwiach wejściowych.

Więcej na ten temat:

,

Zobacz także