Akcesoria do okien i drzwi - poradnik

Jak sterować zewnętrznymi akcesoriami okiennymi?

roleta zewnętrzaAkcesoria okienne zewnętrzne najwygodniej obsługiwać za pomocą sterowania elektrycznego, choć jest to dość kosztowne rozwiązanie. Żaluzję czy roletę uruchamia się przełącznikami ściennymi umieszczonymi w poszczególnych pomieszczeniach.

Więcej na ten temat:

Jak zamontować karnisz?

zdjęcie 1Przed zakupem nowego karnisza pamiętajmy aby dokładnie zmierzyć długość jaką potrzebujemy, jak również jaka jest odległość od ściany do końca parapetu. Drugi wymiar jest równie ważny co pierwszy, gdyż dzięki niemu będziemy wiedzieli jakiej długości wsporniki musimy kupić.

Przed przystąpieniem do montażu nowych karniszy powinniśmy wyznaczyć wysokość na której chcemy go powiesić. Następnie bierzemy wsporniki, przykładamy je do ściany i obrysowujemy zaznaczając miejsca w których musimy wykręcić dziurę, aby je zamontować. Pamiętajmy, że karniszach mających 2-2,5 metra warto zamontować już trzy wsporniki, aby całość była stabilniejsza. Kolejnym krokiem jest wywiercenie dziur w ścianie na kołki. Następnie wkładamy kołki, przykładamy wsporniki, przykręcamy i montujemy rury.

Więcej na ten temat:

Jakie akcesoria okienne?

Rodzaj akcesoriów warto dobrać do rodzaju pomieszczenia i jego funkcji. W pokoju dziennym można zastosować rolety z tkanin transparentnych, przepuszczających światło, natomiast w sypialni czy pokoju dziecka rolety zaciemniające – słońce nie będzie przeszkadzać w poobiedniej drzemce.

rolety okienne

Zobacz także