Drzwi - poradnik

Jak zamontować drzwi wewnętrzne?

montaż drzwiMontaż drzwi wewnętrznym nie jest zbyt trudnym zajęciem, dlatego możemy zdecydować się na zrobienie tego samodzielnie. Przydadzą nam się do tego następujące rzeczy: nóż, śrubokręt, miarka, wiertarka, grube wiertło, młotek i dłuto. Pierwszą rzeczą jaką powinniśmy zrobić to zmierzyć otwór na drzwi zanim jeszcze kupimy nowe, tak aby mieć pewność że będą pasować. Kiedy tę czynność mamy już za sobą możemy przystąpić do przypasowania nowych drzwi do ościeżnicy. W tym celu podpieramy je od dołu, tak aby była szpara by drzwi mogły swobodnie się otwierać. Dodatkowo pomiędzy ościeżnicą a skrzydłem pozostawiamy około 2 milimetrów. Następnie zaznaczamy na jakiej wysokości są zawiasy. Potem bierzemy zawias, przykładamy go równolegle do krawędzi drzwi i obrysowujemy kontur ostrym nożem. Następnie dłutem usuwany drewno ze środkowej części w której będzie nawias. Robimy to po to aby nie wystawał on poza powierzchnię rantu. Potem przykładamy zawiasy i wywiercamy otwory, przykręcamy zawias i wieszamy drzwi. Następnie sprawdzamy czy wszystko dobrze się otwiera i zamyka. Jeśli wszystko jest dobrze to montujemy zamek i klamkę.

Więcej na ten temat:

,

Jak odnowić drzwi wewnętrzne?

zdjęcie 1Często chcielibyśmy odnowić nasze mieszkanie, ale nie możemy pozwolić sobie na remont, gdyż wiąże się on na ogół z dość wysokimi wydatkami. W takim momencie dobrym wyjściem jest odświeżenie, czy też odnowienie naszych niektórych mebli, drzwi, wypoczynków. Jeśli mamy np. drzwi z tłoczonych płyt, to możemy je przemalować na inny kolor. W przypadku drzwi drewnianych sprawa wygląda nieco gorzej, gdyż tutaj potrzebna jest tak właściwie ich renowacja i wtedy najlepiej udać się do fachowca. Jeszcze innych sposobem na odświeżenie wyglądu naszych drzwi wewnętrznych jest oklejenie ich specjalną naklejką na drzwi. Wybór motywów jest ogromny - od roślinnych, poprzez abstrakcję do zdjęć miast.

Więcej na ten temat:

,

Jakie wybrać drzwi antywłamaniowe?

drzwi antywłamanioweWybór odpowiednich drzwi antywłamaniowych jest bardzo ważny, gdyż od tego zależy bezpieczeństwo naszego mieszkania, czy domu. Przy wyborze drzwi antywłamaniowych powinniśmy zwrócić uwagę na ich cenę, budowę skrzydeł i ościeżnicy oraz wyposażenie. Dobre drzwi antywłamaniowe kosztują na ogół kilka tysięcy złotych, więc, jeśli znajdziemy drzwi kuszące ceną (500-1000 zł), możemy podejrzewać, że ich skuteczność będzie wątpliwa. Jeśli chodzi o budowę drzwi, to bardzo ważne jest, aby były wzmocnione. Powinny być wyposażone w pręty ze stali hartowanej oraz profile stalowe gięte. Wszystkie te elementy znajdują się wewnątrz skrzydła drzwiowego. W zależności od ceny drzwi możemy spodziewać się różnego rodzaju wyposażenia. W standardzie powinien znaleźć się zamek główny, zamek dodatkowy, wizjer i specjalne zawiasy umożliwiające zdjęcie drzwi.

Więcej na ten temat:

Zobacz także