Bramy - poradnik

Jaka brama wjazdowa?

brama wjazdowaJedna podwójna brama będzie z pewnością tańsza niż dwie pojedyncze. Taką bramę trzeba wyposażyć w jeden *nie dwa) system automatyki, co również będzie tańszym rozwiązaniem. Szerszy wjazd do garażu jest zdecydowanie wygodniejszy. Ponadto jedna szeroka brama wygląda chyba efektowniej. Dwie bramy to z kolei mniejsze straty ciepła w garażu podczas otwierania. Otwierając tylko jedną z dwóch bram w garażu, wymiana powietrza będzie mniejsza. Użytkownicy nie będą też zajmowali sobie nawzajem miejsca.

Więcej na ten temat:

Jaki garaż - jaka brama?

Jeśli garaż stanowi element domu, brama powinna być odpowiednio ocieplona i szczelna, żeby przez garaż nie uciekało ciepło. W przypadku bram uchylnych praktycznie niemożliwe jest zapewnienie dobrej szczelności, dlatego lepiej stosować je w garażach wolno stojących. Jest to najtańsze rozwiązanie i w tym przypadku całkowicie wystarczające. Do garaży połączonych z domem poleca się stosowanie szczelniejszych bram segmentowych.

garaż

Więcej na ten temat:

Gdzie kupić przeszkloną bramę garażową?

brama garażowaBramy garażowe, zarówno te przeszklone, jak nie – najlepiej jest zamawiać bezpośrednio od producentów. Warto jednak dokładnie przejrzeć ich oferty, bo ceny mogą się różnić nawet znacząco. Przed zakupem można też prześledzić cenniki autoryzowanych punktów sprzedaży. Kupowanie bramy w przypadkowym sklepie nie jest najlepszym pomysłem, gdyż nie mamy wówczas pewności co, do jakości produktu oraz płacimy dodatkowo za montaż i transport. Producenci natomiast, najczęściej koszty te wliczają w cenę bramy. Trzeba jednak pamiętać, że po złożeniu zamówienia – bramy nie będziemy mieli natychmiast. Na bramę uchylną z przeszkleniem będziemy czekali około dwóch tygodni, a na segmentową – około trzech tygodni.

Więcej na ten temat:

,

Zobacz także