Akcesoria do okien i drzwi - poradnik

Jakie akcesoria okienne?

Rodzaj akcesoriów warto dobrać do rodzaju pomieszczenia i jego funkcji. W pokoju dziennym można zastosować rolety z tkanin transparentnych, przepuszczających światło, natomiast w sypialni czy pokoju dziecka rolety zaciemniające – słońce nie będzie przeszkadzać w poobiedniej drzemce.

rolety okienne

Jak zamontować karnisz?

zdjęcie 1Przed zakupem nowego karnisza pamiętajmy aby dokładnie zmierzyć długość jaką potrzebujemy, jak również jaka jest odległość od ściany do końca parapetu. Drugi wymiar jest równie ważny co pierwszy, gdyż dzięki niemu będziemy wiedzieli jakiej długości wsporniki musimy kupić.

Przed przystąpieniem do montażu nowych karniszy powinniśmy wyznaczyć wysokość na której chcemy go powiesić. Następnie bierzemy wsporniki, przykładamy je do ściany i obrysowujemy zaznaczając miejsca w których musimy wykręcić dziurę, aby je zamontować. Pamiętajmy, że karniszach mających 2-2,5 metra warto zamontować już trzy wsporniki, aby całość była stabilniejsza. Kolejnym krokiem jest wywiercenie dziur w ścianie na kołki. Następnie wkładamy kołki, przykładamy wsporniki, przykręcamy i montujemy rury.

Więcej na ten temat:

Okno w pokoju dziecka

okno w pokoju dziecięcymW celu zabezpieczenia okien przed dziećmi w oknie można zamontować klamkę z kluczykiem, zastosować bezpieczne szyby, które nie tłuką się i nie rozsypują. Warto zamontować roletę z mechanizmem sprężynowym, a sznurki regulujące położenie rolety trzeba umieścić na takiej wysokości, by dziecko nie miało do nich dostępu. Warto pamiętać o specjalnym uchwycie na łańcuszek rolety, który zabezpiecza przed zaplątaniem się dziecka w linkę.

Więcej na ten temat:

,

Zobacz także