Drzwi - poradnik

Jakie drzwi antywłamaniowe?

drzwi antywłamaniowePrzy niskim i przeciętnym poziomie zagrożenia (np. w chronionych i monitorowanych apartamentowcach) do ochrony mieszkania wystarczą drzwi wzmocnione, które posiadają certyfikat klasy 2 wg europejskiej normy ENV (z zamkami wysokiej klasy). Przy większym zagrożeniu włamaniem powinny zabezpieczyć nas drzwi antywłamaniowe przynajmniej klasy 3 (z zamkiem wysokiej klasy). W obiektach o najwyższym stopniu zagrożenia włamaniem (np. mieszkania w blokach) powinniśmy wybrać drzwi antywłamaniowe klasy 4.

Więcej na ten temat:

Jak odnowić drzwi wewnętrzne?

zdjęcie 1Często chcielibyśmy odnowić nasze mieszkanie, ale nie możemy pozwolić sobie na remont, gdyż wiąże się on na ogół z dość wysokimi wydatkami. W takim momencie dobrym wyjściem jest odświeżenie, czy też odnowienie naszych niektórych mebli, drzwi, wypoczynków. Jeśli mamy np. drzwi z tłoczonych płyt, to możemy je przemalować na inny kolor. W przypadku drzwi drewnianych sprawa wygląda nieco gorzej, gdyż tutaj potrzebna jest tak właściwie ich renowacja i wtedy najlepiej udać się do fachowca. Jeszcze innych sposobem na odświeżenie wyglądu naszych drzwi wewnętrznych jest oklejenie ich specjalną naklejką na drzwi. Wybór motywów jest ogromny - od roślinnych, poprzez abstrakcję do zdjęć miast.

Więcej na ten temat:

,

Otwieranie drzwi

Drzwi do pokoju powinny się otwierać do środka pomieszczenia pomieszczenia.
Drzwi do łazienek i WC powinny się otwierać na zewnątrz nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale też dlatego, by nie utrudniały aranżacji wnętrza, zwykle niezbyt dużego.
Pomieszczenia strefy dziennej, czyli salon, kuchnia, jadalnia, to miejsca, gdzie drzwi są prawie cały czas otwarte. Można więc z nich w ogóle zrezygnować albo zamontować drzwi przesuwne.
Drzwi przesuwne sprawdzą się tam, gdzie rozwieralne utrudniałyby komunikację. Przesuwając się na ścianę, nie zajmują cennego miejsca.

drzwi wewnętrzne

Zobacz także