Akcesoria do okien i drzwi - poradnik

Kontaktrony - co to jest?

Kontaktrony to proste i skuteczne magnetyczne czujniki otwarcia okna czy drzwi – część systemu alarmowego lub systemu kontroli dostępu. Niepożądane otwarcie okna powoduje przerwanie obwodu elektromagnetycznego, a to uruchomia alarm. Kontaktrony informują o próbie włamania jeszcze przed dostaniem się złodzieja do wnętrza domu.

zabezpieczenia okien

Więcej na ten temat:

Jak zamontować karnisz?

zdjęcie 1Przed zakupem nowego karnisza pamiętajmy aby dokładnie zmierzyć długość jaką potrzebujemy, jak również jaka jest odległość od ściany do końca parapetu. Drugi wymiar jest równie ważny co pierwszy, gdyż dzięki niemu będziemy wiedzieli jakiej długości wsporniki musimy kupić.

Przed przystąpieniem do montażu nowych karniszy powinniśmy wyznaczyć wysokość na której chcemy go powiesić. Następnie bierzemy wsporniki, przykładamy je do ściany i obrysowujemy zaznaczając miejsca w których musimy wykręcić dziurę, aby je zamontować. Pamiętajmy, że karniszach mających 2-2,5 metra warto zamontować już trzy wsporniki, aby całość była stabilniejsza. Kolejnym krokiem jest wywiercenie dziur w ścianie na kołki. Następnie wkładamy kołki, przykładamy wsporniki, przykręcamy i montujemy rury.

Więcej na ten temat:

Jak sterować zewnętrznymi akcesoriami okiennymi?

roleta zewnętrzaAkcesoria okienne zewnętrzne najwygodniej obsługiwać za pomocą sterowania elektrycznego, choć jest to dość kosztowne rozwiązanie. Żaluzję czy roletę uruchamia się przełącznikami ściennymi umieszczonymi w poszczególnych pomieszczeniach.

Więcej na ten temat:

Zobacz także