Okna dachowe - poradnik

Markizy do okien dachowych?

markizy do okien dachowychMarkizy przeznaczone do okien dachowych są podobne do rolet. Skuteczniej niż rolety czy żaluzje wewnętrzne chronią przed nagrzewaniem się pomieszczeń; specjalna siateczka nie zaciemnia wnętrza, a jednocześnie odbija promienie słoneczne zanim dotrą do szyby, pozwalając jednocześnie na kontakt wzrokowy z otoczeniem. Są montowane od zewnątrz, ale rozsuwa się je ręcznie od strony pomieszczenia. Przy zamykaniu okna obrotowego markiza sama się rozwinie, a w zależności od położenia okna będzie się automatycznie wysuwać lub chować. Po otwarciu okna trzeba zaczepić dolny koniec markizy do haczyków znajdujących się w zewnętrznej krawędzi okna. Można ją obsługiwać ręcznie (np. sznurkiem), ale także z wykorzystaniem energii elektrycznej oraz energii słonecznej.

Kiedy najlepiej jest montować okna dachowe?

Osadzanie okien dachowych najlepiej przeprowadzić równocześnie z kryciem połaci dachowej. Ułatwia to prace montażowe i zmniejsza ryzyko wystąpienia nieszczelności oraz uszkodzeń pokrycia. Ale można również zamontować okna później, w już gotowym dachu.

okno dachowe

Ile czasu trwa montaż okna dachowego?

Doświadczona ekipa powinna zamontować okna dachowe w kilka godzin. Jednak montaż okna zależy od rodzaju dachu, wymiarów okna oraz tego, czy trzeba będzie naruszać konstrukcję dachu.

montaż okna dachowego

Zobacz także