Akcesoria do okien i drzwi - poradnik

Okno w pokoju dziecka

okno w pokoju dziecięcymW celu zabezpieczenia okien przed dziećmi w oknie można zamontować klamkę z kluczykiem, zastosować bezpieczne szyby, które nie tłuką się i nie rozsypują. Warto zamontować roletę z mechanizmem sprężynowym, a sznurki regulujące położenie rolety trzeba umieścić na takiej wysokości, by dziecko nie miało do nich dostępu. Warto pamiętać o specjalnym uchwycie na łańcuszek rolety, który zabezpiecza przed zaplątaniem się dziecka w linkę.

Więcej na ten temat:

,

Jak zamontować karnisz?

zdjęcie 1Przed zakupem nowego karnisza pamiętajmy aby dokładnie zmierzyć długość jaką potrzebujemy, jak również jaka jest odległość od ściany do końca parapetu. Drugi wymiar jest równie ważny co pierwszy, gdyż dzięki niemu będziemy wiedzieli jakiej długości wsporniki musimy kupić.

Przed przystąpieniem do montażu nowych karniszy powinniśmy wyznaczyć wysokość na której chcemy go powiesić. Następnie bierzemy wsporniki, przykładamy je do ściany i obrysowujemy zaznaczając miejsca w których musimy wykręcić dziurę, aby je zamontować. Pamiętajmy, że karniszach mających 2-2,5 metra warto zamontować już trzy wsporniki, aby całość była stabilniejsza. Kolejnym krokiem jest wywiercenie dziur w ścianie na kołki. Następnie wkładamy kołki, przykładamy wsporniki, przykręcamy i montujemy rury.

Więcej na ten temat:

Jak osłonić okna przed owadami?

Wykonane z włókien szklanych, montowane w oknach moskitiery zapewniają ochronę przed owadami. Tę funkcję mogą spełniać specjalne siatki z rzepem samoprzylepnym (Tesa, Velcro), łatwe w montażu i demontażu, do wielokrotnego użytku. Można je stosować też do okien dachowych lub skorzystać z oferty producentów okien połaciowych, którzy także oferują moskitiery – montuje się je do wnęki wokół okiennej; siatka porusza się w prowadnicach i jest zwijana do górnej kasety. Obsługuje się ją ręcznie. Moskitiery są też łatwe czyszczeniu (siatki z rzepami można prać w temperaturze do 30°).

Moskitiera

Więcej na ten temat:

,

Zobacz także