Drzwi - poradnik

Otwieranie drzwi

Drzwi do pokoju powinny się otwierać do środka pomieszczenia pomieszczenia.
Drzwi do łazienek i WC powinny się otwierać na zewnątrz nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale też dlatego, by nie utrudniały aranżacji wnętrza, zwykle niezbyt dużego.
Pomieszczenia strefy dziennej, czyli salon, kuchnia, jadalnia, to miejsca, gdzie drzwi są prawie cały czas otwarte. Można więc z nich w ogóle zrezygnować albo zamontować drzwi przesuwne.
Drzwi przesuwne sprawdzą się tam, gdzie rozwieralne utrudniałyby komunikację. Przesuwając się na ścianę, nie zajmują cennego miejsca.

drzwi wewnętrzne

Jak odnowić drzwi wewnętrzne?

zdjęcie 1Często chcielibyśmy odnowić nasze mieszkanie, ale nie możemy pozwolić sobie na remont, gdyż wiąże się on na ogół z dość wysokimi wydatkami. W takim momencie dobrym wyjściem jest odświeżenie, czy też odnowienie naszych niektórych mebli, drzwi, wypoczynków. Jeśli mamy np. drzwi z tłoczonych płyt, to możemy je przemalować na inny kolor. W przypadku drzwi drewnianych sprawa wygląda nieco gorzej, gdyż tutaj potrzebna jest tak właściwie ich renowacja i wtedy najlepiej udać się do fachowca. Jeszcze innych sposobem na odświeżenie wyglądu naszych drzwi wewnętrznych jest oklejenie ich specjalną naklejką na drzwi. Wybór motywów jest ogromny - od roślinnych, poprzez abstrakcję do zdjęć miast.

Więcej na ten temat:

,

Drzwi pełne czy przeszklone?

drzwi przeszkloneDrzwi pełne gwarantują dobrą izolację termiczną i akustyczną -stosujemy je w pomieszczeniach, które mają zapewniać ciszę i spokój, np. w sypialniach i gabinetach, a także w pomieszczeniach gospodarczych, spiżarniach lub pralniach.
Skrzydła z przeszkleniami sprawiają, że wnętrza wydają się jaśniejsze i optycznie większe. Drzwi przeszklone wybieramy do pomieszczeń ciemniejszych (bez okien), które chcemy doświetlić, np. do przedsionka lub łazienki. Drzwi z dużymi przeszkleniami montuje się często między pomieszczeniami, które chcemy połączyć, np. między jadalnią i kuchnią.
Pełne szklane drzwi zdobią wnętrze, dobrze izolują pomieszczenia, a jednocześnie, wpuszczając światło do wnętrza, rozświetlają je.

Więcej na ten temat:

,

Zobacz także