Akcesoria do okien i drzwi - poradnik

Refleksole - co to jest?

refleksoleRefleksole to rodzaj rolet stosowanych na zewnątrz, ale również wewnątrz pomieszczeń do przeszklonych pionowych powierzchni. Przy zastosowaniu zewnętrznym refleksole pomagają utrzymać komfortową temperaturę w pomieszczeniu narażonym na nasłonecznienie. Pozwala to zachować stałą, niższą temperaturę wnętrza skuteczniej niż przy zastosowaniu osłon wewnątrz pomieszczeń. Można w ten sposób ograniczyć użycie urządzeń klimatyzacyjnych, przyczyniając się do zmniejszenia kosztów eksploatacji budynków. Refleksole działają dzięki prowadnicom, a zwinięta roleta schowana jest w niewielkiej kasecie. Mogą być sterowane ręcznie lub elektrycznie – silnik jest sterowany pilotem lub za pomocą przełącznika. Można też sterować nimi grupowo.

Więcej na ten temat:

,

Jak zamontować karnisz?

zdjęcie 1Przed zakupem nowego karnisza pamiętajmy aby dokładnie zmierzyć długość jaką potrzebujemy, jak również jaka jest odległość od ściany do końca parapetu. Drugi wymiar jest równie ważny co pierwszy, gdyż dzięki niemu będziemy wiedzieli jakiej długości wsporniki musimy kupić.

Przed przystąpieniem do montażu nowych karniszy powinniśmy wyznaczyć wysokość na której chcemy go powiesić. Następnie bierzemy wsporniki, przykładamy je do ściany i obrysowujemy zaznaczając miejsca w których musimy wykręcić dziurę, aby je zamontować. Pamiętajmy, że karniszach mających 2-2,5 metra warto zamontować już trzy wsporniki, aby całość była stabilniejsza. Kolejnym krokiem jest wywiercenie dziur w ścianie na kołki. Następnie wkładamy kołki, przykładamy wsporniki, przykręcamy i montujemy rury.

Więcej na ten temat:

Zamek w drzwiach antywłamaniowych

drzwi wejścioweW drzwiach antywłamaniowych najlepiej montować najwyżej dwa zamki. Więcej zamków utrudni szybkie wydostanie się z mieszkania np. w razie pożaru.
Zamykanie drzwi od wewnątrz na klucz na czas snu domowników, podobnie jak montaż zamków, które po zamknięciu od zewnątrz nie dają się otworzyć od wewnątrz, to ryzykowny pomysł – trudniej będzie szybko opuścić dom np. podczas pożaru. Lepiej zdecydować się na łańcuch albo zamek połączony z alarmem.

Więcej na ten temat:

,

Zobacz także